Joji film konusu ve oyuncuları

Joji film konusu ve oyuncuları

Merak edilen Joji Filminin ayrıntılarıyla karşınızdayız. Filmin konusu ve ayrıntılı incelenmesi için haberimizin detaylarını okuyabilirsiniz. Joji filminin IMDb puanı, ayrıca fragmanı, hakkında, özeti, analizi…

Amazon Prime Video altında yayına giren Joji film bir dram türünü konu almaktadır. Burada baba kavramını ve olgusunu her topluluk için ağır basan bir nitelik olarak görmekteyiz. Baba bireyin yetişmesinde önemli rol alan bir faktördür. Bazı çocuklarınsa kahramanıdır babaları. Fakat baba figürünün her zaman olumlu yanı olur diyemeyiz. Joji’ye benzer negatif bir ortam da oluşması mümkündür.

Filmin ana teması da tam olarak böyle olmaktadır. Üç kardeş babalarıyla birlikte bir hayata sürdürmektedir. Karakterlerinin isimleri Joji, Jomon ve Jaison dır. Bu bir arada yaşamaları onlara verilen bir görevi babalarının gözüne dahil edilmek için yapabilmeyi hedef kılmışlardır. Bu sebeple kardeşler; arasında kıyasıya bir yarış olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Her ailede görüleceği gibi kıyaslama, birini diğerlerinden ayırma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Joji film konusu ve oyuncuları

Burada öne çıkan ve diğer kardeşlerden ayrılan isim Joji’dir. Mühendis olan joji babası ve ailesinin içeriğinde geçen sorunlar nedeniyle sürekli bir düşünce halindedir. Her bir yeni girişimde ailesi tarafından sorumsu damgası vurulmaktadır. Kısacası, iplenmeyen ve değer verilmeyen çocuk olma durumu Joji’nin karakterini değiştirir.

Bu değişimi film genelinde net bir şekilde gözlemleyeceğiz. Babası bir tartışma sırasında felç geçirerek ölümün eşiğine gelir. Bunun üzerine ev ahalisinde büyük bir yankılanma söz konusu olur. Kimisi miras meselesi için imza kapmaya çalışırken kimisi de “artık rahatım” modun da davranmaya başlar. Böylece Joji, yırtıcı kimliğini ortaya çıkaracaktır.

Daha sonra işlerin daha kötü bir hale gelmesi babanın ölümüyle meydana gelir. Burada büyük bir melankolik dram izleyiciyi derinden etkiler. Aile kültürünün farklı ögelerinde yararlanır ve bunları olumlu-olumsuz fark etmeksizin ortaya çıkarmaktadır.

Shakespeare’in Macbeth’inden Dileesh Pothan tarafından uyarlanmış olan Joji filmi izlenmeye değer bir yapıt taşımaktadır.

IMDB: 8,1

Joji Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Fahadh Faasil – Joji
  • Baburaj – Jomon
  • Pn Sunny – Kuttappan Pk (baba)
  • Unnimaya Prasad – Bincy
  • Dileesh Pothan – Dr. Roy
  • Joji Mundakayam – Jaison
  • Alex Alister – Popy