Hercai Dizisi Yaren Şadoğlu Kimdir? Gerçek Adı Nedir? İlay Erkök Rol Aldığı Yapımlar

Hercai Dizisi Yaren Şadoğlu Kimdir? Gerçek Adı Nedir? İlay Erkök Rol Aldığı Yapımlar

Kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başaran Hercai dizisi Yaren Şadoğlu karakterine hayat veren İlay Erkök kimdir? İlay Erkök'ün daha önce rol aldığı filmler, televizyon dizileri ve kariyer hayatına ilişkin detaylar ortaya çıktı.

Ekranlara henüz giriş yapmasına karşın reytingleriyle büyük işlere imza atan Hercai dizisi başarılı oyuncu kadrosu ve etkileyici senaryosuyla yayın hayatına devam ediyor. Hercai dizisinde Yaren Şadoğlu karakteri Şadoğlu konağında yaşayan ve dedenin göz bebeği olarak gördüğü bir karakterdir.

İlay Erkök Kimdir?

1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İlay Erkök, 1.70 cm uzunluğunda ve 55 kilo ağırlığındadır. Lisanslı bir voleybol oyuncusu olan Erkök, İstanbul Ünviersitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Güneşi Beklerken dizisinde rol alarak televizyon ekranlarına giriş yapan Erkök, oyunculuk eğitimleri için İngiltere’de Royal Conservatoire of Scotland’da oyunculuk eğitimleri almıştır. İngiltere’den döndükten sonra ünlü komedyen Tolga Çevik’in yanında asistan olarak çalışan Erkök, İnadına Aşk ve Hayatımın Aşkı dizilerinde rol almıştır.

Çetin Ceviz 2 filminde rol alan ve Seni Gidi Seni filmiyle Türkiye genelinde tanınmaya başlayan Erkök, ünlü şarkıcı Keremcem ile 1 yıl birlikte oldu. Erkök, şimdilerde ise Atv’de reyting rekorları kırmayı başaran Hercai dizisinde Yaren Şadoğlu karakterine hayat veriyor.