Gülperi Dizisi Artemis Kimdir? Ezgi Gör Kimdir? Daha Önce Rol Aldığı Dizi ve Yapımlar

Gülperi Dizisi Artemis Kimdir? Ezgi Gör Kimdir? Daha Önce Rol Aldığı Dizi ve Yapımlar

Gülperi dizisinde Artemis karakteri kimdir? Artemis karakterine hayat veren Ezgi Gör kimdir? Ezgi Gör'ün daha önce rol aldığı dizi ve yapımlar ortaya çıktı. Dizinin sevilen karakteri Artemis'in Blumia hastası olduğu öğrenildi.

Ekranlarda sevilerek takip edilen Gülperi dizisinde konu ve oyuncu kadrosu büyük bir beğeni toplamış durumda. Usta oyuncu Nurgül Yeşilçay’ın dizide hayat verdiği Gülperi karakteri Türk dizileri arasında en çok beğenilen karakterler arasında yer almayı başardı. Nurgül Yeşilçay’ın da dokunuşlarıyla dizi çok daha keyifli bir hal almakta. Bunun yanında dizide bunalımlı bir lise öğrencisi olarak Artemis yer almaktadır.

Dizinin henüz ilk bölümünde karakterlerin ana hatları konusunda detaylı bilgiler verildi. Ancak dizide arka planda yer almasına karşın Artemis karakteri büyük bir ilgi topladı. Üstelik bir hastalığa sahip Artemis karakterinin hastalığı merak konusu oldu.

Gülperi Dizisinde Artemis Karakteri Kimdir?

Kadir ve Şeyma karakterinin tek çocuğu olarak Artemis, zengin ve eğitimli bir ailede yaşamıştır. Ancak dışarıdan göründüğünün yanı sıra baskıcı bir aileyle büyümüştür. Üvey annesiyle büyüdüğü için hep bir tarafı eksik yaşayan Artemis, annesi tarafından sevilebilmek için başarılı olmak için emek veriyor. Ancak ne kadar çabalarsa çabalasın annesinden beklediği ilgiyi bir türlü hissedemez ve Blumia hastalığına yakalanır.

Yemekle ilgili bir hastalık olan Blumia, Artemis’in yediklerini istifra etmesine sebep olmaktadır. Artemis karakteri ise dizide, önemli olanın zenginlik değil sevgi ve şefkat olduğunu göstermektedir. Artemis karakterine hayat veren Ezgi Gör ise dizide ilk kez oyunculuk tecrübesi yaşamaktadır.

2003 İstanbul doğumlu Ezgi Gör, henüz lise öğrencisidir. 2012 yılındaki El Yazısı filmiyle ilk kez oyunculuk performansı gösteren Gör, 1.56 cm boyunca ve 45 kg ağırlığındadır.