Game of Thrones'un artık Netflix'te yayınlanacak!

Game of Thrones'un artık Netflix'te yayınlanacak!

Game of Thrones'un bölümleri artık Netflix'te yayınlanacak! HBO'dan ayrılan Game of Thrones dizisi ile anlaşan Netflix dizi yapımcılarına 200 milyon dolar verdi. Dizinin tüm bölümleri artık Netflix platformunda yer alacak.

Dünya çapında izlenme rekorları kıran Game of Thrones dizisi bu yıl final yaparak sevenleriyle vedalaştı. Final sezonu yankı yaratan dizisinin yaratıcıları olan David Benoff ve Dan Wesis, Game of Thrones’un HBO ile anlaşmayı fes ettiğini bildirdi.

Bu bildiriden sonra platformlar harekete geçti. Netflix, Disney ve Amazon diziyi almak için kıyasıya bir mücadelenin içine girdi. Birçok teklif sunuldu ve yapımcılar üç şirketle de görüştü. Görüşme sonucu Netflix’in 200 milyon dolarlık teklifini kabul ederek anlaşmayı imzaladılar.

Netflix İçerik Şefi Ted Sarandos, Deadline gazetesine yaptığı açıklamada, "Usta hikaye anlatıcıları David Benioff ve Dan Weiss'ı Netflix'te ağırlayacak olmaktan. Dünya çapında izleyicileri destansı hikayeleri ile mutlu ettiler. Yaratıcılıklarının üyelerimize ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz" diyerek Game of Thrones’un son sezonu beğenilmese bile büyük bir işe imza attıklarını belirtmiş oldu.

Son sezonu dizi takipçileri tarafından beğenilmemiş ve tekrar çekilmesi için imza toplanmıştı. Buna rağmen Game of Thrones dizisi 32 dalda aday gösterilerek bir rekora imza atan bir dizidir. Dizinin yaratıcıları Benioff ve Weiss 16 Aralık 2022 de vizyona girecek olan Star Wars üçlemesinin senaryosunu yazmaktadır. Game of Thrones dizisi dünya çapında izlenen bir dizidir. Henüz izlemeyen ve izleyecek olanlar da vardır. Dizinin final bölümü 20 milyon kişi tarafından izlenmiştir.