E-Devlet Üzerinden Elektrik Aboneliği Projesi Uygulamaya Konuldu, E-Devlet Üzerinden Abonelik Nasıl Gerçekleştirilir?

E-Devlet Üzerinden Elektrik Aboneliği Projesi Uygulamaya Konuldu, E-Devlet Üzerinden Abonelik Nasıl Gerçekleştirilir?

Artık vatandaşlar e-Devlet üzerinden konut ve işyerlerinde ki abonelik açma / kapama veya başvuru işlemlerini kendileri gerçekleştirebilecekler. Peki e-Devlet üzerinden elektrik abonelik işlemleri nasıl yapılır?

Ticaret Bakanlığı'nın geliştirdiği ve uygulamaya sunduğu proje ile artık vatandaşlar e-devlet üzerinden elektrik aboneliği başvurusunu kendileri yapabilecekler. Konut ve işyerlerindeki abonelik açma / kapama ve başvuru işlemleri için tek yapmanı gereken e-devlet sistemine girmek. e-Devletten elektrik aboneliği başvurusu nasıl yapılır? İşte yanıtı...

Geçtiğimiz Mart ayında uygulamaya konulan elektrik abonelik işlemlerinin e devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi ile vatandaşlar kurumlara gitmeden intenet üzerinden kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Online abonelik hizmetleri şimdilik saedece bazı illerde uygulanmaya başladı.

Yıl sonuna kadar devam edecek olan abonelik işlemlerini e-devlet şifrenizle giriş yaparak tüm elektrik abonelik işlemleri ve aboneliklerin sona erdirilmesi de gerçekleştirilebiliyor.

E-DEVLET ELEKTRİK ABONELİk İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

E-devlet sistemine giriş yaparak TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketi ismini yazıp “Bireysel Abonelik Başvurusu” bölümüne ardından “Yeni Başvuru” kutucuğuna tıklayın ve ardından aşağıdaki sıralamayı;

* Sorgulama Yöntemi Seçimi,

* Tesisat Bilgileri

* Tarife Seçimi

* Poliçe ve Mülkiyet Bilgileri,

*Sözleşme Gönderim ve İletişim Bilgileri, Önizleme, İşlem Sonucu, aşamalarını eksiksiz olarak doldurduktan sonra elektrik aboneliğinizi e-devlet üzerinden gerçekleştirmiş¸ olacaksınız.