Diriliş Osman dizisi Atv'ye mi geçti? Atv Diriliş Osman ne zaman başlayacak? Hangi gün yayınlanacak?

Diriliş Osman dizisi Atv'ye mi geçti? Atv Diriliş Osman ne zaman başlayacak? Hangi gün yayınlanacak?

TRT 1 ekranlarında izleyicileri ile buluşan Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olacak olan Diriliş Osman dizisi hakkında kritik iddialara ortaya atılıyor.Diriliş Osman dizisi ATV’de mi yayınlanacak? İşte Diriliş Osman dizisi hakkındaki tüm ayrıntılar.

Diriliş Osman Dizisi ATV’de mi Yayınlanacak?

Sosyal medya üzerinde, Diriliş Ertuğrul dizisinde sonra yeni seri olarak başlayacak olan Diriliş Osman dizisinin hangi kanalda yayınlanacağı konusunda bazı tartışmalar yaşanmaya başladı. Bu tartışmalar üzerine Diriliş Osman dizisinin yapımcısı olan Mehmet Bozdağ, dizinin hangi kanalda yayınlanacağı konusunda bir açıklamada bulundu. Diriliş Osman dizisi yeni sezonda ATV ekranlarında izleyicileri ile buluşacak.

Mehmet Bozdağ tarafından sosyal medya üzerinde yapılan açıklama aşağıdaki kısımda olduğu gibi yer almaktadır.

"Diriliş serimiz 'Diriliş Osman' olarak ATV'de izleyicisiyle buluşacak. Yeni sezonumuzun ve yeni kanalımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Diriliş Osman Ne Zaman Başlayacak?

Diriliş Osman dizisinin hangi tarihte ekranlardaki yerini alacağı şu an için belirlenmiş değil. Ancak belli olur olmaz yine bizim sitemiz aracılığı ile en kısa süre içinde öğrenebilirsiniz.

Osman Gazi Kimdir?

Osman Gazi 1258 senesinde Söğüt’te doğmuştur. Osmanlı Devleti’nin kurucusu olarak bilinen Osman Gazi, Ertuğrul Gazi’nin oğludur. Annesi ise Halime Hatun’dur. 24 yaşındayken babasının yerine geçen Osman Gazi ilk evliliğini 1280 senesinde Sultan Orhan’ın annesi ve Selçuklu vezirlerinden olan Ömer Abdülaziz Bey’in kızı Mâl Hatun ile yapmıştır. 1289 senesinde Şeyh Edebali’nin kızı Rabi’a Hatun ile evlenmesi sonrasında ise nüfuzu epey artmıştır.

1281 senesinde babasının yerine Aşiret Beyi olan Osman Bey, sonrasındaki süreçte Karacahisar’ı fethetmiştir. Bu noktadan sonra istiklalini kazanmış olarak görüşmüştür.

1301 senesinde Bursa’ya yakın bir bölgede Yenişehir’i kurması üzerine devletin merkezini buraya taşıdı. Kendisine bu noktaya gelene kadar yardım edenlere hakettiklerini verdi. Kardeşi Gündüz Bey'e Eskişehir'i; oğlu Orhan Bey'e Sultânönü'nü; Hasan Alp'a Yarhisâr'ı; Şeyh Edebalı'ya Bilecik'i ve Turgut Alp'e İnegöl'ü verdi.

Kendisi tüm hayatı boyunca devleti için çok çabalamış ve çabalarının karşılığı olarak topraklarını çok büyütmüştür. Ölümü 1324 senesinde 67 yaşında vefat etmiştir.