Chucky filmi korku dizisi oluyor!

Chucky filmi korku dizisi oluyor!

Bir dönemin efsaneleri arasında yerini alan korku filmi denildiğinde akla ilk gelen karakterlerden olan katil bebek Chucky dizi olarak izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Chucky'nin dizisi ile ilgili açıklamalar yapılırken hem korku filmi severler hem de karakter hayranları sabırsızlanmaya başladı. İşte Chucky filmi korku dizisi ile ilgili tüm merak edilenler.

Bir dönemin korku filmi denince akla ilk gelen yapımlarından olan katil bebek Chucky dizi oluyor haberi sonrasında hem korku filmi türü severler hem de Chucky severler heyecanlandı. Bilim kurgu, fantastik, korku, doğaüstü ve paranormal yapımların öncülüğünü yapan Amerikan Tv kanalı Syfy, Chucky dizisi için ilk sezon onayını verdi.

Chucky filmi korku dizisi oluyor!

Efsaneleşmiş korku serisi Child’s Play’in ikonik katil bebeği Chucky karakteri tekrar izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Amerikan Syfy kanalından yapılan açıklamaya göre 2020 yılında dizi izleyici karşısına çıkacak.

Chucky filmi korku dizisi oluyor!

Sinema dünyasında 30 yılı aşkın bir süredir bulunan ve her gösterime girdiğinde rekorlar kıran Katil Bebek Chucky gün sayıyor. Bilindiği üzere geçmiş yıllarda çekilen Chucky filmlerinin senaristliğini Don Mancini yapmıştı. Belirtilenlere göre Chucky dizisinin hem yönetmenliğini hem de senaristliği yine Don Mancini yapacak.

Chucky filmi korku dizisi oluyor!

Geçtiğimiz yıl duyurulmasına rağmen hiçbir detay verilmeyen korku dizisi ile ilgili Syfy kanalı yöneticilerinden açıklama geldi. Açıklamaya göre; ”Chucky karakteri 30 yılı aşkın bir süredir izleyicileri korkutmayı başardı. Chucky’nin uzun ömürlülüğü, mirası, ve yaratıcı hikayesi yıllar boyunca hayran kitlesinin genişlemesine neden oldu. Biz de bu yeni yapıma Syfy ekranlarında yer vereceğiz.” dedi.

Chucky dizisinin konusu ne olacak?

Aslında ikonikleşen korku karakteri Chucky’nin yeni versiyonları çekilse de filmlerinde türünden ve konusundan çok bir şey kaybetmedi. Dizisi de genel olarak bilinen konular üzerinden akacak gibi duruyor.

Dizide, Chucky adında ki oyuncak bebeğin satıldıktan sonra bir Amerikan kasabasında yaşanan seri cinayetler işleniyor. Diğer yandan ise Chucky’nin geçmişte ki dostları ve düşmanlarını da dizide görebiliriz. Böylece dizide Chucky’nin kökeni ile ilgili bilgi verilmiş olacaktır.

Chucky’nin film serisi olarak ilk defa Tom Holland’ın yönetmenliğini yaptığı 1988 serisi akla gelmektedir. Bu seride toplam 6 film bulunmaktadır. son olarak 2019 yılında bağımsız bir şekilde Child’s Play filmi vizyona girmiş olsa da beklenen ilgiyi bulamamıştır.