beIN Sports çekilme iddialarına sosyal medya hesaplarından açıklık getirdi!

beIN Sports çekilme iddialarına sosyal medya hesaplarından açıklık getirdi!

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk'un beIN Sports'un Süper Lig yayıncılığından çekilme iddialarına ilişkin beIN Sports sosyal medya hesaplarından açıklık getirdi. beIN Sports yayınladığı duyuruda ''Digitürk Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır.’' ifadeleriyle sosyal medyada konuşulan iddiaları yalanladı.

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk’un beIN Sports’un Süper Lig yayıncılığından çekilme kararı aldığına ilişkin iddiaları medya gündemine bomba gibi oturmuştu. Kulluk, Süper Lig yayıncısının Türkiye’den çekilme kararını 18 Haziran günü gerçekleşecek Kulüpler Birliği’nde açıklayacağını belirtmişti. beIN Sports ise sosyal medyada gündeme oturan bu konuya ilişkin ‘’Sosyal Medyada Dolaşan Asılsız İddialara İlişkin Kamuoyuna Açıklamamızdır’’ başlığı ile açıklamaları yalanladı.

TFF İle Anlaşmaya Devam Ediyoruz

Yapılan açıklamada, Digitürk’ün 20 yıldan bu yana iş ortaklığı içerisindeki TFF’ye vermiş olduğu bütün taahhütlere bağlı kaldığı ve kalmaya da devam edeceği belirtildi. Yayın hakları anlaşması itibariyle doğan bütün yükümlülük ve ödemelerin Digitürk tarafından gerçekleştirildiği aktarılmakla birlikte, ‘’Digitürk öncelikli gördüğü bu hususlar üzerinde TFF ile çalışmaya devam ederek; Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır.’’ şeklinde kamuoyuna duyuruldu.

beIN Sports çekilme iddialarına sosyal medya hesaplarından açıklık getirdi!