ATV En Zayıf Halka Sunucusu İpek ALTINBAŞAK FARİNA kimdir? Sunucu hakkında bilgiler

ATV En Zayıf Halka Sunucusu İpek ALTINBAŞAK FARİNA kimdir? Sunucu hakkında bilgiler

Atv ekranları ile yayın hayatına geri dönecek olan En Zayıf Halka yarışmasının sunucu belli oldu. İpek Altıbaşak Farina isminin sunuculuk için açıklanmasının ardından kim olduğu merak konusu haline geldi.

2001 Amerika yapımı olan Weakest Link programının uyarlaması olan En Zayıf Halka yarışması 21 eylül 2015 tarihinde Türkiyede Show Tv'de yayınlanmıştı. Önceleri Hülya Uğur Tanrıöverin Show Tv'de ki başarılı sunuculuğu ile devam eden yarışma Baybars Altuntaş ile TV8 kanalına geçmiş ve orda ekranlara gelmişti. Şimdi ise 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü yeniden Atv ekranlarında başlayacak olan En Zayıf Halka yarışamsını Prof. Dr. İpek Altınbaşak Farina sunuyor olacak.

ATV En Zayıf Halka Sunucusu İpek ALTINBAŞAK FARİNA kimdir? Sunucu hakkında bilgiler

En Zayıf Halka yarışamasının yeni sunucusu İpek ALTINBAŞAK FARİNA Kimdir?

İpek Altınbaşak Farina Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi mezunudur. Üniversite tahsilini ise Boğaziçi Üniversitesinde İşletme Fakültesinde tamamlamıştır. Ardınan ABD'ye MBA programı için gitmiştir. Kendini geliştiren Farina, ülkesi Türkiye'ye döndüğünde ise Unilever A.Ş. gıda grubunun ürün müdürü olarak görev yapmıştır.

Ardından Komili Holding'de Pazarlama ve Yeni Ürün Geliştirme Direktörlüğü görevini yürüten Farina, yaptığı projeler ile gündeme gelmiş ve gündeme gelmekle kalmayıp Dünya çapında Yılın En Başarılı Çevre Projesi ödülüne layık görülmüştür. 2004 yılında ise doktora eğitimini tamamlayabilmek için Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi görevinde çalışmaya başlamıştır. 2017 yılı itibari ile İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten İpek Altınbaşak Farina en sonunda Prof. Dr. ünvanında sahibi olmuştur.