Atiye 2. sezon ne zaman yayınlanacak? Yeni sezon fragmanı için gözler Netflix'de!

Atiye 2. sezon ne zaman yayınlanacak? Yeni sezon fragmanı için gözler Netflix'de!

Netflix’in yeni Türk yapımı dizisi Atiye geçtiğimiz günlerde ilk sezonuyla yayınlanmıştı. İlk sezonu bitiren izleyiciler, Atiye 2. sezon ne zaman yayınlanacak sorusunu gündeme getirdi. Atiye dizisinin yeni sezon fragmanı için gözler Netflix’te. Dizi hakkında son gelişmeler haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde Netflix üzerinden ilk sezonu yayınlanan Atiye dizisi izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Dizinin ilk sezonu 8 bölüm olarak yayınlanmıştı. Netflix’in Türk yapımlarından biri olan dizide Anadolu topraklarının değerleri yerlerine dikkat çekiliyor. İlk sezonu yayınlandıktan sonra izleyiciler yeni sezonun ne zaman yayınlanacağını merak etmeye başlamıştı.

Atiye 2. sezon ne zaman yayınlanacak? Yeni sezon fragmanı için gözler Netflix'de!

Atiye 2. sezon tarihi belli oldu mu?

Netflix’in sevilen yeni dizisi Atiye’nin yeni sezon tarihi hakkında net bir bilgi yok. Dizinin ikinci sezonunu merakla bekleyen izleyiciler Netflix’in açıklama yapmasını bekliyor.

Atiye dizisi nerede çekildi?

Büyük beğeni toplayan Atiye dizisinin çekimleri 2019 yılının Mart ayında başlamıştı. Dizi İstanbul başta olmak üzere Göbeklitepe ve Nemrut dağı gibi yerlerde çekildi.

Atiye konusu nedir?

İstanbul’da oldukça güzel bir hayata sahip olan genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin hayatını anlatıyor. Atiye varlıklı ve bir o kadarda yakışıklı sevgilisiyle oldukça mutlu bir hayat sürüyor. Bunun dışında kariyer olarak ilk sergisini açmak üzere olan bir ressamdır. Ancak Atiye’nin hayatı dünyanın en eski yerleşim yeri olarak bilinen Göbeklitepe ile gizemli bir şekilde kesişiyor. Arkeolog Erhan kazı sırasında bir sembol fark etmiştir. Bu sembol Atiye ile Göbeklitepe arasında bir bağ oluşturmaktadır. Bunun üzerine Atiye sembolün peşine düşer ve bu karar onun hayatını tamamen değiştirecektir.

Atiye hangi kitaptan uyarlandı?

Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adı kitabından uyarlanarak çekilen dizi, genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin sürükleyici ve heyecan verici hayatını anlatmaktadır. Atiye İstanbul’da yaşayan ve mutlu bir ailesi olan genç bir kadındır. Ancak Atiye Göbeklitepe ile olan bağını araştırmak için gizemli bir maceraya atılır. Bölgede kazı çalışmaları yapan arkeolog Erhan ve Atiye Göbeklitepe’deki sırrı çözmeye çalışır. Atiye tapınaktaki sırrı çözerek geçmişini öğrenmek istemektedir.

Atiye 2. sezon ne zaman yayınlanacak? Yeni sezon fragmanı için gözler Netflix'de!

Atiye oyuncu kadrosunda kimler var?

Bir Netflix dizisi olan Atiye’nin yapımcılığını Onur Güvenatam yapıyor. Dizinin senaryosunu ise Nurat Şit yazıyor. Bunun yanı sıra dizinin yönetmenlik koltuğunda Gönenç Uyanıj ve Ozan Açıktan oturmaktadır. Dizide başrolü Beren Saat oynarken, güzel oyuncuya Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi başarılı isimler eşlik ediyor.