2020 yılının dikkat çeken filmleri hangileridir?

2020 yılının dikkat çeken filmleri hangileridir?

2020 yılında vizyona giren ve pek çok kişi tarafından araştırılan filmler son günlerde merak ediliyor. Film severler, 2020 yılında dikkat çeken filmleri hangileridir? sorusu araştırılıyor.

2020 yılında başlayan koronavirüs salgınında pek çok kişinin film ve dizilere yöneldiği bilinirken film tavsiyeleri de merak edilmeye devam ediyor. Virüsten en fazla etkilenen sektörlerden birisi sinema sektörü olurken aynı zamanda vatandaşların en fazla vakit geçirilen sektörü de sinemadır. Film önerileri ise araştırılmaya devam ediyor. Film araştırmalarına devam eden pek çok kişi 2020 yılında vizyona giren ve dikkat çeken animasyon, film ve belgeselleri araştırıyor

2020 yılının dikkat çeken filmleri hangileridir?

 1. Druk Another Round

Bir grup öğretmenin belirlenen alkol miktarı ile bir gün geçirmelerinin anlatıldığı bir filmdir. IMDB puanı 8.1 olan Druk filminde öğretmenler insanların kanlarında ne kadar fazla alkol varsa o kadar iyi olduklarını düşünürler ancak hiçbir şey istenildiği gibi gitmez.

 1. Mank

1930 Hollywood’unda Citizen Kane filminin senaryosunu bitirmek için acele eden Orson Welles, yıkıcı eleştiriler ve alkol bağımlısı senarist Herman J. Mankiewicz’in gözünden anlatılıyor. Yönetmen koltuğunda David Fincher’ın oturduğu Mank filminin IMDB puanı ise 8.0’dır.

 1. I’m Thinking of Ending Things / Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum

Ian Reid’in yazdığı aynı isimli romandan uyarlanan I’m Thinking of Ending Things’in yönetmenliğini Charlie Kaufman üstlenirken filmin IMDB puanı 6.7’dir.

 1. Hamilton

Disney tarafından 75 milyon dolar ödenen müzik kaydı, Amerikalı politikacı Alexander Hamilton’un hayatı anlatılmaktadır. Yönetmenliği Thomas Kail tarafından yapılan filmin IMDB puanı 8.6’dır.

 1. Nomadland

Oscar ödüllü filmin konusu 60’lı yaşlarında bir kadının kredi krizi sebebiyle her şeyini kaybetmesini konu almaktadır. Medeniyetten uzaklaşan kadın Amerika’nın batısına yolculuk yapmasını anlatmaktadır. IMDB puanı ise 7.8’dir.

 1. WolfWalkers

Wolfwalker canlıları büyülüdür ve İrlanda’da yaşarlar. Kızıl saçlı ve büyük gözlü olan Wolfwalker’lar yaralarını iyileştirme ve kurda dönüşebilme özelliklerine sahiptir. İnsanlar ise onları kendilerini kurtlardan koruduğuna inansa da aslında her şey düşünüldüğü gibi değil. Avcı olan Robyn son kalan kurtları öldürmek için hazırlık yaparken İrlanda’da Mebh ile tanışır. Robyn ve Mebh ortadan kaybolan annelerini aramaya başlarlar. IMDB puanı ise 8.4’tür.

 1. Never Rarely Sometimes Always

Eliza Hittman’ın hem senarist hem de yönetmenliğini yaptığı filmde Pennsylvania’da büyün bir genç kızın hayatını anlatmaktadır. 17 yaşında hamile kalan bir genç kıza karşı herkes ön yargılı davranırken onu sadece yeğeni ve en yakın arkadaşı anlar ve yardımcı olur. Genç kızın New York’a kürtaj için giderken ki duygusal yolculuğu anlatılmaktadır.

 1. Onward

Disney ve Pixar tarafından ortak yapılan animasyon filmi Onward’da dünyada sihir olup olmadığını bulmak için yola çıkan iki gen elfin yolculuğunu anlatmaktadır.

 1. The Devil All the Time

Günahkarlar, güçsüzler ve son derece dindar olan insanların yaşadığı Ohio ve Barı Virginia’da yaşanan olaylar anlatılmaktadır.

 1. American Murder: The Family Next Door

2020 yılının en dikkat çeken belgesellerinden birisi olan American Murder hamile olan bir kadının beklnemedik bir anda ortadan kaybolmasını anlatmaktadır. Görüntülerin, gerçek görüntülerden oluştuğu American Murder belgeselinde sorgu odaları, polis kameraları verilmek istenen duyguyu son derece iyi vermektedir.

 1. Tenet

Yılın dikkat çeken filmlerinden birisi olan Tenet, Christopher Nolan yönetmenliğinde izleyici ile buluşturulan aksiyon filmidir. Dünyayı yıkımdan kurtarmak isteyen bir kahramanın hayatı anlatılırken zaman ve geçmiş gelecek çizgileri Nolan’ın elinde yeniden şekilleniyor.

 1. The Social Dilemma | Sosyal İkilem
 2. The King of Staten Island
 3. The Invisible Man | Görünmez Adam
 4. The Way Back | Dönüş
 5. The Hunt
 6. Greyhound
 7. Soul
 8. The Trial of the Chicago 7 | Şikago Yedilisi’nin Yargılanması

2020 yılının diğer filmleri

 1. The Banker
 2. Arkansas
 3. The Night Clerk | Gece Nöbeti
 4. After We Collided | After: Paramparça
 5. Kadaver
 6. Dangerous Lies
 7. Bloodshot | Bloodshot: Durdurulamaz Güç
 8. Underwater | Derin Sular
 9. The Old Guard | Ölümsüzlük
 10. Dolittle