Seren Serengil'den Acun Ilıcalı'ya dava

Seren Serengil'den Acun Ilıcalı'ya dava

Seren Serengil ile TV 8’in sahibi Acun Ilıcalı arasında yeni bir tartışma başladı. Ilıcalı, sahibi olduğu kanalda Seray Sever’in sunduğu bir programda, Seren Serengil ile ilgili bazı sözler söylemişti. Serengil ise bu sözleri eleştirmişti. Ardından Acun Ilıcalı, Instagram hesabından "Seren Serengil'in kanalımızı karalamaya çalışmasındaki sebep kanalımızda çalışmak istemesi ve reddedilmesi olabilir mi?" şeklinde bir mesaj yayınlamıştı. Bu sözlerin ardından Seren Serengil, avukatları aracılığıyla Acun Ilıcalı

Tartışma Seren Serengil ile Seray Sever arasında başlamıştı. Seren Serengil, Gel Yazın Konuşalım programında "Fasulye pahalıysa yemeyeceksin" diyen Seray Severi eleştirmişti. Serengil, ardından bu sözler üzerinden Acun Ilıcalı’ya da göndermelerde bulunmuştu. Acun Ilıcalı, bu göndermelere yanıt olarak Instagram hesabından "Seren Serengil'in kanalımızı karalamaya çalışmasındaki sebep kanalımızda çalışmak istemesi ve reddedilmesi olabilir mi acaba?" dedi.

Acun Ilıcalı’nın bu paylaşımı üzerine sinirlenen Seren Serengil, avukatları üzerinden medya patronu Acun Ilıcalı’ya dava açma kararı aldı. Acun Ilıcalı, 'Kişilik haklarının ihlali ve kişi hakkında karalama kampanyası yapma' gibi suçlamalardan dolayı yargılanacak.

İşte Seren Serengil’in Avukatı Tarafından Yapılan Duyuru

Seren Serengil'den Acun Ilıcalı'ya dava

Hakan Hatipoğlu ile birlikte TV8 ekranlarından Gel Yazın Konuşalım adlı programı sunan Seray Sever, bu tartışmanın fitilini ateşlemişti. Hakan Hatipoğlu tarafından kendisine yöneltilen 'İnsanların hayatları zor; ekonomik problem çeken var nasıl gülsün bu insan' sözlerin üzerine Seray Sever, şunları söylemişti:

"Şöyle gülsün bu insan; en azından yukarıda savaş uçakları uçmuyor, bombalar patlamıyor. Yanında insanlar ölmüyor. Vatanındasın birazcık da şükretmeyi bilmesi lazım. En azından sağlıklısın. Çalışırsın kazanırsın; millet işi de beğenmiyor. O ucuz bu pahalı; üretirsin kardeşim! Fasulye pahalı! Pahalıysa pahalı ne yapacaksın fasulye yemeyeceksin o zaman ucuz sebze yiyeceksin."

Bu sözler karşısında binlerce insanın tepki gösterdiği Seray Sever’e bir de Seren Serengil tepki gösterdi ve şunlar söyledi:

"İşte herkesi oturtursan oralara olacağı bu. TV8 magazin olayını yapamadı gitti. 'Fasulye alamayacaksın' diyen bir sunucuları var çok klas"

Seren Serengil'den Acun Ilıcalı'ya dava