Seren Serengil yardımcısını dövdü mü? Bakıcı kadından şok iddia

Seren Serengil yardımcısını dövdü mü? Bakıcı kadından şok iddia

Seren Serengil hakkında atılan skandal iddia gündeme bomba gibi oturdu. Ünlü ''İsmin hayranları Seren Serengil yardımcısını dövdü mü?'' sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte bakıcı kadından şok iddia.

Seren Serengil ile erkek arkadaşı Mustafa Tohma yabancı uyruklu yardımcılarını darp edip ormana bıraktıkları iddiasıyla Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayetçi olunduğu belirtildi. Yabancı uyruklu Gulnoza Mamatova avukatı Ali Çezik’in Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunmuş olduğu suç duyurusunda Türkiye’de oturma izni olan Özbekistan uyruklu Gulnoza Mamatova’nın Serengil’in evinde 2 ayı aşkın süredir çalıştığı öğrenildi.

Müştekinin şüpheli Serengil’in yanında 2 hafta çalışmış olduğu ve çalışma izni almaması üzerine işi bıraktığının aktarıldığı dilekçede Mustafa Tohma’nın müştekiyi arayıp ‘’Seni çok beğeniyoruz, gel istediğin şartlarda tekrar çalışmaya başla’’ dediği ve bunun üzerine müştekinin Serengil’in yanında çalıştığı aktarıldı.

‘’Hepimizi korona edeceksiniz’’

Dilekçe içerisinde 23 Mart 2020 günü şüphelilerin evde bulunduğu saatlerce Gulnoza Mamatova’nın yorgun olduğu ve dinlenmeye ihtiyaç duyduğu ve haftalık izni için dışarı çıkacağını belirtmesiyle Serengil’in ‘’Siz yabancılar yüzünden korona oluyoruz. Hasta mısın? Bize bulaştırdın kaçıyorsun.’’ dediği aktarıldı. Müştekinin hasta olmadığını söyleyip işten ayrılmak istediği aktarıldı. Bu diyalogdan sonra Serengil’in yardımcısına saldırdığı ve yerde tekmelemeye başladığı söylendi.

Bu sırada müşteki kadının çığlıklarını duyan Mustafa Tohma’nın odaya gelip müştekinin darp nedeniyle yüzünden yaralandığını ve avuç dolusu saçın yolunduğunu, Mamataova’nın ise bahçeye koşup polisi aradığı fakat Tohma’nın telefonu zorla elinden aldığı öğrenildi.

‘’Seni dağa bırakayım.’’

Gulnoza Mamatova’nın eşyalarını topladığı sırada Serengil’in yardımcısına defalarca vurduğu, eşyalarını parçaladığı ve ‘’Bizi korona etmeden seni dağa bırakayım. Bu ülkede beni herkes tanıyor. Benim söz geçiremeyeceğim polis, hakim ve savcı yok.’’ diye söylediği iddia edildi. Söz konusu dilekçede ilaçlama için gelen kişilerin şahit oldukları, müvekkilin Beykoz ormanına götürüldüğü, şüpheli Mustafa Tohma’nıın zorla aldığı cep telefonunu arabadan fırlattığı ve müvekkilin arabadan atılan yerden 1 saat yürüyüp yerleşim yerine yakın duraklara verip evine geldiği belirtildi.

Şüpheli avukatı müştekinin tehdit edildiğini iddia eti

Mamatova’nın evinde bayıldığı ve kendine geldikten sonra şikayetçi olacağını belirttiği belirtildi. Şüpheli avukatı Esennur Ezgi’nin ise çalıştığı kişileri şikayet etmesi durumunda örgüt suçu işlediği, deport ettireceği, ellerinde kendisine ilişkin kamera kayıtlarının bulunduğunu ve 250 bin TL’lik dava açacağını söyleyerek tehdit ettiği aktarıldı.

Müvekkilim tehdit altındadır

Dilekçede sayılan sebeplerden her birinin ayrı ayrı suç oluşturduğu aktarılarak müvekkilin bu kişilerin kendisinin nerede olduğunu araştırdıklarını öğrendiğini belirtmiştir. Müvekkilin şikayetçi olduğu kişilerin tehdidi altında olduğuna yer verilen dilekçede ‘’Bu sebeple müvekkil lehine koruma kararı oluşturmak amacıyla aile mahkemesine müracaat edilmiştir.’’ dendi.

Dilekçede, Seren Serengil ve erkek arkadaşı Mustafa Tohma’nın “hakaret, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, mala zarar verme, yağma” suçlarından, avukatları Esennur Ezgi’nin ise, ‘tehdit ve görevi kötüye kullanma’ suçundan cezalandırılması istemiyle dava açılması talep edildi.

Türkiye’nin nabzı burada atıyor! Sıcak gelişmeler ve detayları anında telefonunda! -

Sağlıktan ekonomiye, merak ettiğin tüm haberleri şimdi Gursesgazetesi Facebook grubundan da takip etmek için TIKLA!