Rıdvan Dilmen ile olan anısı ile gündem olan Nursel Ergin kimdir?

Rıdvan Dilmen ile olan anısı ile gündem olan Nursel Ergin kimdir?

Fener Ol kampanyasına bağış toplamak için Rıdvan Dilmen ile olan anısı ile gündem olan Nursel Engin kimdir sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. İşte televizyon ekranlarının bilindik simalarından olan Nursel Engin'in hayatı ile ilgili detaylar.

Fenerbahçe’nin başlattığı Fener Ol kampanyasında sarı lacivertli ekibe bağış toplayabilmek için konuk olduğu bir televizyon programında Rıdvan Dilmen ile olan anısını anlatan Nursel Ergin ile ilgili detaylar araştırılmaya başlandı. 30 Temmuz 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ergin, henüz 2 yaşındayken ağabeyi ile birlikte yetiştirme yurduna bırakılmıştır. 11 yaşında bir akrabasının koruyucu ailesiyle ağabeyi ve Nursel Ergin’i yurttan aldığı öğrenildi.

İlk Kez ‘’Var mısın Yok Musun’’ ile Tanındı

Ergin, 18 yaşında Murat Çınar ile dünyaevine girmiş ve bu evlilikten de Begüm Çınar isminde bir kız çocuğu vardır. Kadir Has Üniversitesi’nde İç Mimarlık bölümünde öğrenim görmekte olan Ergin, 2008 yılında Acun Ilıcalı’nın sunduğu ‘’Var mısın Yok Musun’’ programına katılmış ve Türkiye genelinde tanınmıştır. Yarışma sona erdikten sonra Cam Kırıkları dizisinde Suna karakterine hayat veren Ergin, daha sonra Mutfağım programında yeniden ekranlarda olmuştur. 2015 yılında Show TV’ye transfer olan Ergin, Nursel’in Mutfağı programının sunuculuğunu yapmıştır. Ergin, 2017 yılında Murat Akyer ile evlenmiştir.