Radamel Falcao'dan Monaco'ya: ''Beni Düşünmeyen Sizsiniz'' Tepkisi

Radamel Falcao'dan Monaco'ya: ''Beni Düşünmeyen Sizsiniz'' Tepkisi

Galatasaray, yıldız santrafor Radamel Falcao'nun transferinde sona geldi. Falcao'nun ısrarla bonservis bedeli isteyen kulübü Monaco'ya ''Beni düşünmeyen sizsiniz, vereceğim karara saygı duymanız ve zorluk çıkarmamanız gerekir.'' sözlerini söylediği öğrenildi.

Galatasaray’ın yılın golcü transferi olacak Radamel Falcao hamlesini tamamlamasına kısa süre kaldı. Cimbom, transfer için 3 milyon Euro isteyen Fransız ekibine bu paranın verilemeyeceğini belirtmişti. Manaco ile gerçekleştirilen görüşmelere FaceTime ile katılan Falcao, ayrılık konusunda kararlı olduğunu belirttiği öğrenildi. Kolombiyalı santrafor oyuncusunun menajeri Jorge Mendes ve Türkiye’deki ortağı Ahmet Bulut’un süreci sonlandırmak için Monaco ile görüştüğü öğrenildi.

Mendes ve Ahmet Bulut, Falcao’nun sarı kırmızılı ekiple anlaşmaya vardığı ancak bonservis talep edilmesi halinde işin bozulabileceğinin aktarıldığını dile getirdi.

Vereceğim Karara Saygı Duymanız Gerekebilir

FaceTime ile görüşmeye katılan santrafor oyuncusunun, Galatasaray’dan iyi bir teklif aldığını belirttiği ve ‘’Beni düşünmeyen sizsiniz. Vereceğim karara da saygı duymanız ve zorluk çıkarmamanız gerekir.’’ dediği belirtiliyor.

Prensip anlaşmasının resmiyete dökülmesi ve Falcao’nun serbest kalması bekleniyor. 33 yaşındaki santrafor ile 3 yıllığına anlaşan Galatasaray, golcü oyuncu için yıllık 5 milyon Euro garanti ücret ödemesi yapacak. Falcao, sözleşmesinin son yılında talep etmesi halinde Kolombiya’da eski kulübü Millionairos’a bonservissiz olarak gidebilecek.

Transferin başarıyla tamamlanabilmesi için yoğun bir çaba sarf eden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yöneticiler, golcü oyuncuya bir an önce imza attırabilmek için sponsor formülünü devreye sokuyor. Cengiz’in Salı akşamı NEF İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur ile görüştüğü öğrenildi. Sarı kırmızılı ekip geçtiğimiz yıl göğüs forma sponsoru olan NEF firmasından yılın transferini tamamlamak için mali destek talep etti. NEF’de Falcao transferine sponsor olma ve katkıda bulunma sözü verdi.