Pucca hapse girecek mi? Pucca lakaplı Pınar Karagöz’e uyuşturucuya özendirme cezası

Pucca hapse girecek mi? Pucca lakaplı Pınar Karagöz’e uyuşturucuya özendirme cezası

Pucca'ya hapis cezası çıktı. Sosyal medya fenomenlerinden Pucca (Pınar Karagöz) yaptığı bir paylaşımda uyuşturucuya özendirme gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sosyal medya fenomenlerinden olan ve Pucca kullanıcı adıyla bilinen Pınar Karagöz ile Burry takma adıyla bilinen şarkıcı Burak Aydoğduoğlu hakkında hapis kararı çıkartıldı. Pucca için 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 660 TL para cezası kararı çıkartıldı. Burry için ise hapis kararı kaldırılarak beraat kararı verildi.

Uyuşturucuya Özendirme

Burry takma adı ile tanınan sosyal medya fenomenlerinden Pınar Karagöz, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme gerekçesiyle şikâyet edildi. Pucca sevenleri tarafından bu suçlama hiç de hoş karşılanmadı. Hangi tweetin bu suçlamaya ve bu hapis kararına sebep olduğu ise merak konusu. Bu suçlama sonrası takip altına alınan 1 miyon 72 bin takipçili hesaptan yapılan bu paylaşımın uyuşturucuya özendirdiği suçlaması haklı bulundu. Ve Pınar Karagöz’e 5 yıl 10 ay hapis cezası ile birlikte 66 bin 660 TL adli para cezası verildi.

Bu kararın çıkmasını hiç beklemeyen ve karara şaşıran sosyal medya fenomeni, takipçileriyle olayın şokunda olduğunu gösteren bir video paylaştı. Paylaştığı videoda sürekli 5 yıl 10 ay’ın çok fazla olduğundan yakınıyordu.