Kerimcan Durmaz'a  müstehcen video paylaşımı için dava açıldı! İşte Kerimcan için istenen ceza!

Kerimcan Durmaz'a müstehcen video paylaşımı için dava açıldı! İşte Kerimcan için istenen ceza!

Kerimcan Durmaz’ın geçtiğimiz dönemde sosyal medya da çok kısa bir süre yayınladığı müstehcen videosu başına bela oldu. Kerimcan Durmaz’a Müstehcen Video Yüzünden Dava Açıldı! Kendisine ne kadar ceza istendiği de belli oldu. İşte ayrıntılar…

Kerimcan Durmaz’a Müstehcen Video Yüzünden Dava Açıldı!

Bursa’da İnstagram hesabı aracılığı ile takipçileri ile kısa bir süreliğine müstehcen videosunu yayınlayan Kerimcan Durmaz hakkında suç duyurusunda bulunuldu. DJ’lik yapan ünlü fenomen Kerimcan Durmaz’a dava açılması sonrasında, 6 aydan 2 seneye kadar hapis cezası talep edildi.

Kerimcan Durmaz’ın duruşmasının 4 Aralık günü saat 14.00’da görüleceği ve davaya katılım gösterilmemesi halinde ikinci sine polis zoru ile salona getirileceği açıklandı.

Hatırlanacağı gibi Kerimcan Durmaz, uçak tuvaletinde çekmiş olduğu videoyu yayınlaması sonrasında, çok büyük tepkiler toplamıştı. Kendisi paylaşımı yapmasının üstünden çok kısa bir süre sonra paylaşımı kaldırmıştı ancak bu süre zarfında video çoktan yayıldı.

Kerimcan Durmaz sonrasında şu açıklamaları yaptı…

“Tarafıma ait olmayan uygunsuz içerikli bir videoyu avukatıma iletmek isterken sevhen ve istemeden paylaşılmış olup, bu paylaşım için herkesten özür diliyorum”

Kerimcan Durmaz’ın yaptığı bu açıklama sonrasında avukat Merve Aruhan Aydıngöz ile Melih Altıkardeş, Bursa Adliyesine geldiler ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular. Yapılan suç duyurusunda Kerimcan Durmaz için hayasızca hareketler, cinsel taciz ve tespit edilecek diğer suçlar ibaresi kullanıldı. Diğer yandan aileler ise BTK’ya şikayet fırtınası yaşattı.

Savcılık konu ile ilgili olarak hemen soruşturma başlattı ve iddianame mahkeme tarafından kabul gördü. Kerimcan Durmaz’a müstehcenlik suçundan 6 ay ile 2 sene arasında hapis cezası istendi ve dava açıldı. Suç duyurusunda bulunan Melih Altıkardeş, davanın 4 Aralık tarihinde görüleceğini ifade etti.