İzel kimdir? Türk Pop'un Önemli Seslerinden İzel'in Yüzü Neden Böyle oldu? Röportajında Açıkladı!

İzel kimdir? Türk Pop'un Önemli Seslerinden İzel'in Yüzü Neden Böyle oldu? Röportajında Açıkladı!

Türk Pop'unun en önemli sanatçılarından birisi olan İzel'in hayat hikayesi her zaman merak edilen konulardan. Ünlenişi şarkıları ve yüzüyle güzel şarkıcının hikayesi yazımızda.

Tam ismi İzel Çeliköz olan kadife sesli saatçı sahne ismi olarak sadece İzel'i kullanmaktadır. Magazin haberlerinde çok fazla gözükmeyen İzel'in verdiği '' Bunalıma girince saçlarımı kazıttım.'' demeci sonrası hayatı merak konusu oldu.

İzel Kimdir?

1969 doğumlu olan İzel Yalova'da dünyaya geldi. İstanbul Tenik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda üç telli kemençe eğitimi alarak mezun olan İzel, İlk olarak Neco'ya vokalistlik yaparak sanat kariyerine başladı. 1990 yılında Selam Yabancı şarkısıyla Eurovision elemelerine katılan İzel, bir puanla yarışmayı kaybetti. 1991 yılı Eurovision yarışmasında Reyhan Karaca ve Can Uğurluel ile İki Dakika adlı şarkı ile ülkemizi İtalya'da temsil etti. 1994 senesinde Kuşadası Altn Güverci şarkı yarışmasında Burak Kut, Ercan Saatçi, Ferda Anıl Yarkın, Hakan Peker ve Seden Gürel ile beraber seslendirdiği ve müziğini yazdığı Biz Hep Böyleyiz şarkısıyla birincilik kazandı. 1991 yılında Ajda Pekkan ile Almanya tunesine çıktıktan sora iyice ünlenen İzel, Tune dönüşü tune arkadaşları olan Ercan Saatçi ve Çelik Erişçi ile beraber sahneler almaya başladı ve bu üçlü İzel-Çelik-Ercan olarak anıldı.

1995 yılına gelindiğinde İzel Adak adındaki ilk solo albümünü çıkardı. Albümde yer alan Yakışıklım, Ah Yandım ve Hasretimle şarkıları sanatçıya büyük hit kazandırırken İzel, o senenin Altın Kelebek ödülünü en iyi pop sanatçısı olarak kazandı. İkinci albümünü 1997'de, üçüncü albümünü 1999'da çıkaran İzel, dördüncü albümünü 2001'de çıkardı.

İzel'in Yüzü Nasıl Oldu?

Posta gazetesine verdiği röportajda yüzüyle ilgili açıklamalar yapan İzel, yüzünün doğuştan olmadığını, aşık olduğu adam ile en yakın arkadaşını yatakta yakaladığını ve o an gerekli duygusal tepkiyi veremediğini söyledi. Ertesi gün uyandığında yüzünün bu halde olduğunu söyleyen İzel, doktorların öfke patlaması diyerek yaşadığın şokun etkisi bu şekilde çıkmış açıklamalarında bulunduğunu söyledi.