Dilberay Öldü mü? Ölüm Sebebi Ne? Kalp Krizi Geçirerek Hastaneye Kaldırılan Dilber Ay Hayata Gözlerini Yumdu!!

Dilberay Öldü mü? Ölüm Sebebi Ne? Kalp Krizi Geçirerek Hastaneye Kaldırılan Dilber Ay Hayata Gözlerini Yumdu!!

Ünlü şarkıcı Dilber Ay hayatını kaybetti. Kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan Dilber Ay, yapılan müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. Dilber Ay müzik piyasasına sunduğu şarkılarla çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan bir sanatçıydı.

Ünlü şarkıcı Dilber Ay kalp krizi sebebiyle 63 yaşında hayatını kaybetti. Gelen bilgilere göre akşam saatlerinde kalp krizi geçiren Dilber Ay, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Dilber Ay hastanedeki müdahalelere rağmen 63 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Dilber Ay Kimdir?

Dilber Ay, 1956 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde doğdu. Katıldığı şarkı yarışmalarının ardından müzik dünyasına adım atan Ay, akıllara kazınan çok sayıda albüm piyasaya sürdü. Usta sanatçı “Hacı Ağa”, “Zorunda mıyım”, “Gelmezsen Gelme” gibi şarkılarla çok sayıda seven kitlesine ulaştı. Ayrıca Dilber Ay’ın “Kadere Mahkumlar” adlı televizyon programı da izleyiciler tarafından çok sevilmişti.

Oyunculuk da yapan Dilber Ay, “Beynelminel” filmiyle 14. Altın Koza Film Festivali’nde “En iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülünü kazandı. Dilber Ay “Hayat Sana Güzel” ve “Yol Arkadaşım 2” gibi sinema filmlerinde de çeşitli roller almıştı.