Ana Sayfa GÜNDEM KYK Başvurularında Son Aşama

KYK Başvurularında Son Aşama

YURTKUR tarafından üniversite kazanan öğrencilerin farklı şehirlerde konaklama ihtiyacını giderebilmesi için sağlanan yurtlara başvuru yapmak için bugün son gün. Sonuçlar ise yakında açıklanacak.

43
0

Bu yıl da yüz binlerce lise mezunu öğrenci üniversite sınavına girerek, geleceğini şekillendirecek olan üniversite eğitimini almak üzere tercihlerini yaptı ve ilgili bölümlere yerleştirildi. Bu kapsamda ailesi ile birlikte yaşadığı şehirlerden farklı şehirlere üniversite okumak için giden öğrencilerin en önemli sorunları arasında konaklama ihtiyacı yer alıyor. Özellikle son dönemde kiraların artması ile birlikte veliler çocuklarının özellikle devlet yurtlarında kalmasını istiyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu da her sene olduğu gibi bu sene de yurt başvurularını açtı ve öğrenciler asil olarak kabul edilmeleri halinde, kabul edikleri yurtlarda eğitim döneminin başlaması ile birlikte konaklayabilecek.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN

YURTKUR tarafından tahsis edilen yurt olanaklarından faydalanmak ve üniversite eğitimi boyunca konaklama mevzusunu en uygun maliyetle gidermek isteyenler için bugün başvuruların son günü. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını devam ettiren YURTKUR’un yurt başvurularını e-devlet’ten bugün 23:59’a kadar yapabilirsiniz.

Her sene olduğu gibi bu sene de yoğun bir rağbet gören YURTKUR yurt başvurularının tamamlanmasının ardından formların değerlendirilmesi süreci başlayacak. E-devlet üzerinden yapılan başvurular kapsamında elde edilen verilere göre yurtlarda konaklaması öngörülen asil ve yedek öğrencilerin en geç 15 günlük bir zaman dilimi içinde açıklanması bekleniyor. Asil olarak yerleştirilen öğrenciler doğrudan ödeme işlemini gerçekleştirerek kayıt işlemlerini tamamlayabilecekken, yedek öğrenciler ise bir sonraki yerleştirmeler için bekleyecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here