İstanbul’da 1 aydır hazırlanılan ve 12 saat süren operasyonda hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 903 kişi gözaltına alındı. 2 bin 500’den fazla eve yapılan baskınlarda 20 yıl hapis cezasına çarptırılmış şüphelilerin de bulunduğu öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonlara yaklaşık 1000 polis katıldı. Mahkemeler tarafından ceza verilen kişilerin bulunması için 789 ekip eş zamanlı baskınlar yürüttü.

1650 personelle yürütülen baskınlarda kapılar kırıldı ve operasyon saat 14.00’a kadar sürdü. Yapılan çalışmaların sonucunda firari 903 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında cinsel saldırı, cinayet, tehdit, cinsel istismar gibi suçlar da var.

Emniyet Müdürlüğü Rekora İmza Attı

Emniyet yetkilileri operasyon sonrası yaptıkları açıklamada, tek bir operasyonda en fazla kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Yakalananlardan 2 kişinin 20 yıla kadar hapis cezası, 10 yıla kadar 17 kişinin hapis cezası aldığı duyuruldu.

5 yıla kadar 3 kişinin yakalandığı belirtilirken, 405 kişinin ise 2 yıla kadar hapis cezası aldığı belirtiliyor. 406 kişinin ise gıyabi tutuklu olarak firari olduğu ve emniyet mensuplarınca yakalandığı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here