Ana Sayfa GÜNDEM İstanbul’a Sağanak Çağrısı

İstanbul’a Sağanak Çağrısı

Eylül ayı ile birlikte Türkiye'ye batı kesimlerinden giriş yapan yağışlı havalar etkisini arttırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için bir kez daha peş peşe uyarı verdi.

Sonbahar’a giriş yapmamız ile birlikte yurdun batı kesimlerinden giriş yapan yağışlı havalar, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Ege ve Marmara bölgesini etkisi altına alan yağışlar 10 Eylül itibariyle artış gösteriyor. Güncel olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bildirilen hava tahminlerine göre bugün İstanbul’da sabah saat 6 ile öğlen saat 12 arası gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Geçtiğimiz gün Sarıyer’de sele neden olan sağanak yağış sonrasında, vatandaşlar şiddetli yağmura karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Gün boyunca etkili olacak sağanak yağış nedeniyle, trafik ve toplu ulaşım akışında yoğunluk yaşanması bekleniyor.

 

ÜÇ İL İÇİN DAHA UYARI VERİLDİ

Sağanak yağışlar nedeniyle yalnızca İstanbul’a değil, diğer üç il için de uyarı verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahminlerine göre Kocaeli, Trabzon ve Giresun’da günün yağış riski altında olan illeri arasında. Öğle saatlerine kadar etkili olacağı öngörülen yağışlar yerel olarak şiddetini arttıracak. Bu nedenle de uyarı verilen illerde yaşayan vatandaşlar, sel, taşkın ve heyelan gibi faktörler karşısında temkinli olmaları konusunda uyarıldılar. Yağışların etkisiyle trafikte meydana gelebilecek yoğunluk nedeniyle de vatandaşların günü erkenden programlamaları tavsiye ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here