Ana Sayfa TEKNOLOJİ iOS 12 O Cihazlara Gelmeyecek

iOS 12 O Cihazlara Gelmeyecek

Apple firması Eylül ayında resmi olarak tanıtacağı yeni cihazları ile beraber iOS yazılımının da en yeni sürümünü tanıtacak. Hangi cihazlar güncelleme almayacak belli oldu.

Apple firması Eylül ayında resmi olarak tanıtacağı yeni cihazları ile beraber iOS yazılımının da en yeni sürümünü tanıtacak. Hangi cihazlar güncelleme almayacak belli oldu.

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında adını altın harflerle yazdıran Apple, 2018’i güçlü bir şekilde finalize etmekte oldukça kararlı. Bu anlamda 3 yeni modelinin üzerinde çalıştığı öğrenilen firmanın ayrıca iOS 12 üzerinde de yoğun çalışmalarına devam ettiği biliniyor. Geçtiğimiz gün Beta 6 sürümü yayınlanan iOS 12’nin hangi iPhone modelleri için kullanıma sunulup, sunulmayacağı da an itibariyle netlik kazanmış durumda. Bu bilginin yanı sıra Apple cihazlarında beta sürümü test eden geliştiriciler, yeni çıkacak olan iPhone modelleri hakkında da çok güçlü verilere sahip oldular ve iPhone  X hakkında şimdiden çok önemli detaylara açıklık kazandırıldı.

5S VE ÖNCESİ 12. SÜRÜMÜ GÖREMEYECEK

Apple’ın beta sürümlerini yayınlaması ile birlikte hangi cihazların da bu sürüme dair güncellemeyi alıp alamayacağı belli olmuş durumda. Bu kapsamda beta sürümlerini telefonuna kurmak isteyen iPhone 5 ve öncesindeki modellere sahip kullanıcılar, bu sürümü telefonlarına kuramadılar. Çünkü Apple iPhone 5S’ten önceki modeller için iOS 12 güncel sürümünü sağlamayacak. Bu anlamda güncelleme desteğini çektiği iPhone 5, 4, 4S, 3G modelleri oldu. Şimdilik firma tarafından resmi açıklama yapılmamış olmasına karşın beta deneyimlerine göre bu güncellemenin 5S’ten önceki modellerle uyumluluğunun söz konusu olmadığı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here