Ana Sayfa TEKNOLOJİ Instagram Müzik Ekleme Özelliği Ne Zaman Geliyor

Instagram Müzik Ekleme Özelliği Ne Zaman Geliyor

Instagram'ın harici ses kaydı yapmak yerine doğrudan müzik ekleyebilmeyi sağlayan Müzik Ekle özelliği Türkiye için hala aktif hale getirilmedi. Peki özellik ne zaman aktifleşecek?

39
0

Instagram’ın harici ses kaydı yapmak yerine doğrudan müzik ekleyebilmeyi sağlayan Müzik Ekle özelliği Türkiye için hala aktif hale getirilmedi. Peki özellik ne zaman aktifleşecek?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu özelliğine sahip olan Instagram, yeni bir özelliğini kısa bir süre önce tanıtmıştı. Haziran ayından bu yana ard arda birçok yeni özelliğini tantan ve kısa süre içerisinde dünya çapında tüm kullanıcılar için kullanıma sunan Instagram’ın müzik ekleme özelliği ise henüz Türkiye’de aktif değil. Yabancı Instagram hikayelerinde müzik ekleyen kişilerin hikayesini izlediğimizde ise karşımızda “Bu özellik henüz ülkenizde aktif değildir.” ibaresi ile karşılaşıyoruz. Bunun nedeni ise bahsettiğimiz üzere özelliğin hala Türkiye için aktif hale gelmemiş olması. Merak edilen soru ise bu özelliğin Türkiye’deki Instagram kullanıcıları için ne zaman aktif hale getirileceği.

BİR NEVİ TEST AŞAMASI

Instagram, genel olarak belirli bir özelliğini geliştirip genel kullanıma sunmadan önce belirli bir kitle üzerinde test ediyor. Daha önce Canlı Yayın, Fontlar ve Superzoom özelliklerini de hemen tüm kullanıcılar için aktif hale getirmeyen Instagram, müzik ekleme özelliğini an itibariyle Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Avustralya ve birkaç Avrupa ülkesi için aktif hale getirmiş durumda. Türkiye için ise en gen Eylül ayının ilk haftası ile beraber müzik ekleme özelliğinin aktif hale getirilmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here