Ana Sayfa EKONOMİ İndirim Sahtekarlığına Dikkat Uyarısı

İndirim Sahtekarlığına Dikkat Uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı'na doğru mağazalarda öne çıkarılan indirim hilesine karşı dikkatli olunmasını söyledi.

35
0

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı’na doğru mağazalarda öne çıkarılan indirim hilesine karşı dikkatli olunmasını söyledi.

Türkiye’de ekonomik gidişatın bir hayli komplike hal alması ve döviz kurlarının gerilemeyen artışından sonra tüketicilere bir uyarı da Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den geldi. Palandöken yaptığı uyarılarda vatandaşların büyük alışveriş merkezlerindeki mağazalarda öne çıkarılan “indirim” uygulamalarının altında yatan hileyi açıklarken, tüketicilerin bu indirim yalanına kanmamaları konusunda dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. Açıklamalarında yapılan bu indirimlerin aslında arttırılan fiyat üzerinden uygulandığını açıklayan Bendevi Palandöken, tüketicilere yönelik yapılan bu oyunun bozulduğunu da ifade etti.

ÖNCE ARTTIRILIYOR SONRA İNDİRİLİYOR

Özellikle büyük alışveriş merkezlerindeki mağazalarda uygulanan bu taktiklerin, yaklaşan bayram ile beraber “bayram indirimi” adı altında satışa sunulacak ürünlerde gerçekleştirileceğinin altını çizen Palandöken, bu mağazalarda fiyatların önce şişirildiğini ve daha sonra yüksek indirim oranları ile satışa sunularak tüketiciyi etkilediğini ifade ediyor. Bu anlamda tüketicilerin bayram için alışveriş yapacakken fiyatlara “indirim” sloganı ile itibar etmemeleri gerektiğini ve dikkatli alışveriş yapmaları gerektiğini beyan eden TESK Genel Başkanı, bu taktiği izleyen mağazaları da uyardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here