Ana Sayfa GÜNDEM İnce’nin Sorusu Ortalığı Karıştırdı, Twitter’da Cevap Yağmuruna Tutuldu

İnce’nin Sorusu Ortalığı Karıştırdı, Twitter’da Cevap Yağmuruna Tutuldu

24 Haziran seçim gününün gecesinde sessizliğiyle seçmenleri şaşırtan Muharrem İnce’nin “Neredesiniz” tweeti büyük tepki topladı.

17
0

24 Haziran seçim gününün gecesinde sessizliğiyle seçmenleri şaşırtan Muharrem İnce’nin “Neredesiniz” tweeti büyük tepki topladı.

Türkiye, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı seçimi için sandığa gitti. O güne dek seçim kampanyaları ile 50 günlük bir miting sürecine giren Muharrem İnce, hızlı bir şekilde oy toplamayı başararak seçmenleri seçim gününde YSK önünde beklemeye ve sandıkları korumaya davet etmişti. Seçim gününde ise YSK önünde basın açıklaması yapacağını önceden duyurmuş olan İnce’nin sonuçların açıklanmasına kısa bir süre kala sessizliğini koruması seçmenler tarafından büyük bir tepki ile karşılanmıştı. Gece boyunca sessizliğini koruyan ve nerede olduğu bilinmeyen Muharrem İnce’nin yine sandıklar henüz sayılırken attığı “adam kazandı” mesajı topa tutulmuştu. Yaşananların ardından seçmenler için “şizofren” kelimesinin kullanan ve bununla birlikte topladığı tepkiler artan Muharrem İnce’nin attığı tweet ise bu defa işleri çığrından çıkardı.

CEVAP YAĞMURUNA TUTTULAR

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı sisteminde yapılan değişiklikleri eleştiren tweetinde, kimsenin yaşananlara itiraz etmemesinden yakındı ve “hiç kimseden ses çıkmıyor, kimse itiraz etmiyor” şeklinde söylemlerde bulundu. Bu çağrının ardından dünyanın en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olan Twitter’da birçok kişi İnce’yi cevap yağmuruna tuttu. 24 Haziran gecesi sessiz kalması nedeniyle seçmenlerden negatif oy alan İnce’ye mizah içeren tweetlerle cevap veren seçmenlerin sayısı bir hayli fazla. Muharrem İnce’nin şizofren kelimesi üzerinden de tweet atan kullanıcılardan bazıları “artık sesimiz çıkmaz sonra şizofren diyorsun” şeklinde söylemlerde bulundu. Ağır topa tutulan Muharrem İnce, süreçle ilgili olarak özel bir açıklama henüz yapmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here