Yerel Seçimlerde Muhtarlık Savaşı: 9 Yaralı

Yerel Seçimlerde Muhtarlık Savaşı: 9 Yaralı

31 Mart 2019 yerel seçimlerde ülke genelinde bir çok yer savaş alanına döndü! Muhtar adayları arasında muhtarlık savaşı yaşandı. Yaşanan hadiselerin sonucunda 9 yaralı olduğu belirtiliyor.

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçesi’nde yer alan Evliya Çelebi Ortaokulu’nda bıçaklı kavga yaşandığı belirtiliyor. 8 adayın yarıştığı Barış Mahallesi’nde bir muhtar adayı oy pusulasını okulun içerisinde dağıtmak istedi. Bu durumun diğer aday tarafından kabul edilmemesi üzerine taraflar arasında tartışma yaşandı ve tartışma kısa süre içerisinde bıçaklı kavgaya dönüştü.

Olayın sonucunda 2 kişi bıçakla yaralandı ve çevredekiler hemen polis ve ambulans ekiplerine haber verdi. Kısa süre içerisinde çok sayıda polis ve ambulans ekibi intikal etti. Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Arslan, olay yerine gelerek görevlilerden bilgi aldı.

Bölgede Geniş Kapsamlı Güvenlik Önlemi Alındı

Mardin Midyat’a bağlı Çavuşlu Mahallesi bölgesinde de muhtarlık yarışındaki adaylar arasında kavga meydana geldi. Olaya güvenlik güçleri müdahale ettiği ve kavga sonucunda 4 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Yaralanan kişiler ambulans ekipleri tarafından Midyat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve olaya ilişkin 2 kişi gözaltına alındı. Güvenlik güçleri bölgede güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkardı.