Yerel Seçim Sonrası 1 Nisan Günü Tapu Daireleri ve Resmi Daireler Açık Olacak mı? Resmi Tatil Oldu mu?

Yerel Seçim Sonrası 1 Nisan Günü Tapu Daireleri ve Resmi Daireler Açık Olacak mı? Resmi Tatil Oldu mu?

Türkiye genelinde sabırsızlıkla beklenen 31 Mart yerel seçimi için gözler merakla bakanlıkla çevrildi. Vatandaş seçimin ardından 1 Nisan tarihinde tatil olup olmayacağını, hangi kurumlar hizmet vereceğine ile ilgili bir açıklama bekliyordu. Beklenen açıklama geldi. 1 Nisan Pazartesi günü tapu daireleri ve resmi daireleri hizmet verecek mi? İşte Detaylar...

Türkiye genelinde sabırsızlıkla beklenen 31 Mart yerel seçimi için gözler merakla bakanlıkla çevrildi. Vatandaş seçimin ardından 1 Nisan tarihinde tatil olup olmayacağını, hangi kurumlar hizmet vereceğine ilişkin bir açıklama bekliyordu. Milli Eğitim Bakanlığı 1 Nisan tarihinde ülke genelinde tüm okulların tatil olacağını açıklamıştı. Okulların tatil olmasının en büyük sebeplerinden biri ise haftasonu yapılacak olan seçimin ardından okulların yeniden eğitime hazır hale getirilmesiydi. Tabii bu tatil ilk ve orta okul öğrencilerini kapsıyor.

Tapu Daireleri ve Resmi Daireler 1 Nisan'da Hizmet Verecek Mi?

31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimin ardından tapu daireleri, resmi kurumlar, kamu kurum ve kuruluşları için bir tatil söz konusu değil. Okullarda ilan edilen resmi tatilin diğer kurum ve kuruluşlar için bir geçerliliği yok. Pazartesi günü itibariyle resmi kurumlar, devlet daireleri, tapu daireleri, kamu kurum ve kuruluşları aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek. Resmi tatil ilk ve orta okul öğrenci ve öğretmenleri için ilan edildi. Bunun haricinde bankalarda aynı şekilde mesai saatlerinin başlaması ile birlikte hizmet vermeye devam edecek.