Yarın o iki ilde kar tatili

Yarın o iki ilde kar tatili

Kar yağışların etkili olduğu Türkiye'de yarın Rize'de eğitime bir gün ara verilirken Bingöl'de etkili olan yağışlar neticesinde yüz yüze eğitime 2 gün ara verildi

Tüm Türkiye'yi etkisi altına kar yağışları hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Ara tatil sonrasında yüz yüze başlayan eğitime bu seferde kar engeli geldi. Tüm Çoğu ilden art arda kar tatili haberleri gelmeye başladı.

Yarın o iki ilde kar tatili

Rize'de valilik tarafından yapılan açıklama neticesinde kentte yağan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yollarda meydana gelebilecek buzlanma dolayısıyla yüz yüze eğitime 1 gün ara verilerek 18 Şubat perşembe günü yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Yarın o iki ilde kar tatili

Öte yandan doğu illerinde kara teslim olmasıyla öğrencelerin mağduriyet yaşamaması için Bingöl İl genelinde resmi-özel tüm okul, halk eğitim merkezleri ve özel eğitim kursları dâhil olma üzere bu kurumların yanında motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve iyileştirme merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere eğitime perşembe ve cuma günü dahil 2 gün süreyle ara verildiği duyuruldu. Ayrıca bu iki ilimizde de kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli olan personellere de idari izin verildiği eklendi.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan sosyal medya açıklaması

Yarın o iki ilde kar tatili