Türkiye’nin hangi ülkelere korona virüs yardımında bulundu?

Türkiye’nin hangi ülkelere korona virüs yardımında bulundu?

Sınır tanımayan Koronavirüs ülke ülke gezerek alanını her geçen gün büyütüyor. Koronavirüs salgını nedeni ile zor durumda olan ülkelerin imdadına Türkiye yetişti. Türkiye’nin hangi ülkelere korona virüs yardımında bulunduğu merak konusu oldu. İşte, detaylar…

Çin’de başlayarak nerdeyse her ülkeye yayılan ve etki alanını her geçen gün daha da büyüten Koronavirüs salgını ülkeleri de derinden etkiliyor. Yayılım hızı çok fazla olan yeni tip Koronavirüs her gün binlerce kişiye bulaşıyor. Tıbbı malzeme bulmakta zorlanan ülkeler, Koronavirüs salgını ile mücadelesi beğenilen Türkiye’den yardım istiyor.

Çoğu Avrupa ülkesi ve ABD’de dahil olmak üzere birçok ülke, Türkiye’den yardım istedi. Türkiye, yardım isteyen ülkelere tıbbı malzeme yardımında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sadece yardım isteyen ülkeler olmadığını aynı zamanda da tıbbı malzeme satın almak isteyen ülkelerin olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, bu ülkelerin sayısının 94 olduğunu ifade etti.

Yardım Gönderilen Ülkeler

Türkiye’nin yardım gönderdiği açıklanan ülkeler arasında; Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Kosova, İngiltere, Almanya, İtalya, İspanya, Libya, Tunus, ABD, Bulgaristan, Filistin, Irak, Lübnan ve İran yer alıyor.

.

Ünlüler ve yaşamları hakkında merak edilen tüm magazin haberlerinden en sıcak ekonomi haberlerine kadar tüm gelişmeler Gursesgazetesi mobil uygulamasıyla parmaklarının ucunda! HEMEN İNDİR! -

Gursesgazetesi’tan anlık haber almak istiyorsan, Instagram’da bizi takip ettikten sonra bildirimleri açmayı unutma.

Haber manşetlerini merak eden herkes burada! Şimdi sen de Facebook’ta katıl aramıza!