THY uçuşları için yeni kural ve tedbir kısıtlamaları belli oldu

THY uçuşları için yeni kural ve tedbir kısıtlamaları belli oldu

Türk Hava Yolları, Koronavirüs tedbirleri kapsamında uçuşlara başlayacağı tarihi açıkladı. THY uçuşlarının başlaması ile birlikte yeni kurallar ve kısıtlamalar uygulanacak.

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen şirketlerin başında havayolu şirketleri geliyor. Pek çok havayolu şirketi iflasa kadar gelirken, son haftalarda ülkemizdeki vaka sayıları azalmaya başladı. Bununla birlikte Türk Hava Yolları da normalleşme ile birlikte yapılacakla seyahatler hakkında açıklama yaptı.

THY Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, 4 Haziran ile birlikte uçuşları başlatmayı planladıklarını açıkladı. Yolcu sayısının az olmasından dolayı masrafların çok arttığını belirten Aycı, bilet fiyatlarında ve uçuş düzenlemelerinde bazı yenilikler yapacaklarını söyledi.

Battaniye ve El Bagajında Yeni Kurallar

Koronavirüs tedbirleri ile birlikte 4 saatten az uçuşlarda battaniye dağıtımının kaldırılması kararı alındı. Türk Hava Yolları seyahatlere başlanmasıyla birlikte el çantası haricinde başka bir bagajın kabul edilmeyeceğini ve iç hat uçuşlarında sadece su verileceğini açıkladı. THY Koronavirüs salgınının durumuna göre ikramlarda arttırma yapacak.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Avcı, havacılık sektöründe normalleşmenin uzun süreceğini ve yıl sonuna kadar bu durumun devam edebileceğini ifade etti. Pro Order ile ikramların uçuştan önce seçilebileceğini aktaran Avcı, bu durumun bir an önce sonlanmasını temenni etiğini aktardı.