Taziye'den dönen kişi korona virüse yakalandı! Mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı

Taziye'den dönen kişi korona virüse yakalandı! Mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı

Taziye için Van'dan Gaziantep'e giden 15 kişilik gruptan bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Virüs taşıyan kişinin mahallede birçok kişiyle temas etmesi üzerine mahalleye giriş çıkışlar yasaklandı.

Van’da yaşayan 15 kişi, Gaziantep’teki bir taziyeye katıldı. Evlerine dönen kişiler, karantina altına alınarak her birine koronavirüs testi yapıldı. Gruptaki 1 kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine, ekipler filyasyon çalışmalarına başlayarak kişinin mahallede birçok kişiyle temas halinde olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Parmakkapı Mahallesi karantina altına alındı.

Tüm mahalle karantina altına alındı

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Gürpınar ilçesi Parmakkapı Mahallesi’nde yaşayan ve Gaziantep’e taziyeye giden 15 kişinin karantina altında olduğu belirtilerek, ‘’Virüs taşıyan kişinin Gürpınar ilçesinde ve mahallede birçok kişiyle temas etmesi nedeniyle, Parmakkapı Mahallesi karantina altına alınmıştır.’’ denildi. Valilik ayrıca toplu etkinliklerin yapılmaması ve vatandaşların kurallara dikkat etmesi uyarısında bulundu.