Sosyal Medyanın Tepkisi Cezayı Getirdi

Sosyal Medyanın Tepkisi Cezayı Getirdi

Master Chef programından diskalifiye edilen Murat Özdemir papağana işkence videosuyla kamuoyunun tepkisini almıştı. 5 bin TL para cezasına çarptırılan Özdemir, akıl hastanesine sevk edildi.

Papağana işkence çektirdiği videoyu sosyal medya üzerinden paylaşan Murat Özdemir, evinde gözaltına alındı. Daha önce kamuoyunun tepkisini çeken davranışlarda da bulunan Özdemir, sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Özdemir, kısa süre sonra yeniden gözaltına alındı.

Savcılık, Özdemir’in akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Özdemir’i akıl hastanesine sevk edildi. Akıl hastanesine götürülen eski Master Chef yarışmacısının hastanede 21 gün kalacağı ifade ediliyor.

Bakanlık Para Cezası Kesti

Yemek yarışmasında ünlenen Özdemir’e Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 5 bin 254 TL para cezası kesildi. Özdemir’in aynı zamanda gazetecilere işkence yapmadığı, papağının parmağını ısırdığı şeklinde ifadeleri de medyaya yansıdı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, işkence videosu sonrasında açıklamada bulundu. Pakdemirli, şahısla ilgili suç duyurusunda bulunulması için talimat verdiğini dile getirdi. Pakdemirli, işkence gören papağının güvenli ortama alınabilmesi için girişimlerin başladığını anlattı.

Hayvan severler olaydan kısa süre sonra Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği önünde toplandı. Grup adına konuşan sanatçı Ömür Gedik savcılık kararının takip edildiğini kaydetti. Özdemir’in tutuklanması gerektiğini dile getiren Gedik, veterinerden açıklama beklendiğini de duyurdu.