Sokağa çıkma yasağı hangi durumda gelecek? İzalasyon şuanda başarılı mı?

Sokağa çıkma yasağı hangi durumda gelecek? İzalasyon şuanda başarılı mı?

Türkiye’de Koronavirüse karşı önlemler için sokağa çıkma yasağının hangi durumda geleceği ve izolasyonun başarılı olup olmadığı merak ediliyor. Son alınan bir kararla 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Koronavirüse karşı alınan önlemler hakkında ve sokağa çıkma yasağıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Son olarak Koronavirüs salgınında yüksek risk grubunda yer alan 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Ülkemizde Koronavirüs vakalarının artması üzerine özellikle sosyal medyada herkes için sokağa çıkma yasağı gelmesi isteniyor.

Süleyman Soylu’dan Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağının son zamanlarda fazlasıyla gündeme geldiğini belirtti. Bakan Soylu geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada sosyal medyadaki sokağa çıkma yasağı isteyen hesapların art niyetli kişiler olduğunu ve vatandaşların bunları paylaşmaması gerektiğini söylemişti.

İzolasyon Başarılı Olmazsa Sokağa Çıkma Yasağı Gelebilir

Süleyman Soylu konuyla ilgili bir açıklama daha yaptı ve alınan önlemlerin başarılı olması ve vatandaşların dikkat etmesi halinde sokağa çıkma yasağının gelmeyeceğini ifade etti. Sokağa çıkma yasağının gündemlerinde olduğunu belirten Soylu, virüse karşı izolasyon sağlanamazsa ve virüs daha fazla yayılırsa sokağa çıkma yasağının gelebileceğini söyledi.