SGK Evrak Takibi Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? SGK Emeklilik Sorgulama

SGK Evrak Takibi Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? SGK Emeklilik Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) evrak takibi sorgulama işlemleri kuruma gitmeden yapılabilmektedir. Peki sorgulama nereden ve nasıl yapılır? İnternet üzerinden 2022, emeklilik sorgulama ve evrak takibi işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na evrak gönderen bireyler dosyalarını e-devlet sistemi üzerinden takip edebilmektedir. SSK’nın teslim almış olduğu belgelerin son durumu dakikalar içerisinde öğrenilebilir. SSK evrak takibi yapılırken 3 farklı yöntem mevcuttur. Bireyler standart evrak sorgusu, emeklilik işlemleriyle ilgili evrak sorgusu ve 2022 evrak takibi sorgusu yapabilmektedir.

SGK Evrak Sorgusu Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden evrak sorgulama işleminin yapılabilmesi için, sisteme kimlik bilgilerinizle giriş yapmanız gerekmektedir. SGK sekmesinden evrak yılı ve T.C. kimlik bilgilerinizi girdikten sonra ‘’evrak ara’’ butonuna tıklayarak sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

SGK Evrak Takibi Nasıl Yapılır?

Emekli evrakının son durumunu görüntülemek isteyen kişiler SGK resmi web sayfasına T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarasıyla giriş yapmalıdır. Bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi halinde sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

2022 Evrak Takibi Detayları

2022 evrak takibi, emeklilik ve engelli maaşını içeren bir durumdur. Evrak takibinin yapılabilmesi için T.C. kimlik numaranız ile sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra sorgula butonuyla emeklilik evrak takibini gerçekleştirebilirsiniz. SGK’ya herhangi bir başvuruda bulunmadan yalnızca çevrimiçi kanal üzerinden hizmet dökümü görüntülenebilmektedir. Emeklilik bilgilerinizin görüntülenebilmesi için SGK resmi web sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.

SGK Emeklilik Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü sorgulama sekmesi üzerinden emeklilik başvurusunda son durumunuzu inceleyebilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ve evrak dosya numaranızla giriş yaparak giriş işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Emeklilikte evrak tahsis işlemleri ortalama olarak 1-3 ay içerisinde gerçekleşmektedir. E-devlet şifresini henüz almayan vatandaşlar PTT şubelerine başvurarak 2 TL karşılığında şifresini temin edebilir.

Emeklilik Takibi Sorgulama

SGK resmi web sayfasına giriş yapılarak emeklilik işlemleri için evrak takibi yapabilirsiniz. Mobil cihazınızdan e-devlet uygulamasını indirerek uygulama üzerinden evrak takibi yapılabilmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra emeklilik hizmetlerinde bağlı olduğunuz emekli kolunu seçtikten sonra aratma yapmanız gerekiyor.