Sele kapılarak kaybolan Derya Bilen’in cesedi 5 gün sonra bulundu!

Sele kapılarak kaybolan Derya Bilen’in cesedi 5 gün sonra bulundu!

Bursa’nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel felaketinde sulara kapılarak kaybolan 17 yaşındaki Derya Bilen’in cesedi yapılan çalışmalar neticesinde 5 gün sonra Yıldırım ilçesinde yer alan su kanalında bulundu…

Bursa’nın Kestel ilçesinde meydana gelen selde sulara kapılarak kaybolan 17 yaşındaki Derya Bilen’in cansız bedeni nihayet bulundu. Bursa AFAD Müdürlüğü ile jandarma ve belediye çalışanlarının ortak bir şekilde gerçekleştirdiği arama operasyonu bünyesinde Derya Bilen’in cansız bedeni 5 gün sonra bulundu. Kaybolduğu bölgeden yaklaşık 16 kilometre uzakta bulunan Bilen’in cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Bilen’in yakınları durum karşısında büyük üzüntüye boğuldu.

Kestel ilçesine bağlı Dudaklı, Narlıdere, Aksu ve Kayacık mahallelerinde 21 Haziran’da meydana gelen yoğun sağanak yağış sonucunda sel ortaya çıkmıştı. Sel felaketi sonucunda Dudaklı Mahallesi’nde engelli vatandaş Kader Akbaba’nın ve Kayacık Mahallesinde ise Ahmet Türkan, Medine ve Nazime Bilen’in cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Sel felaketinin etkili olduğu bölgede 33 evde hasar meydana geldi ve 30.500 dönüm tarım arazisi kötü etkilenmişti.