Sefa Doğanay davası açıklık kazanıyor! Mahkeme karar verdi

Sefa Doğanay davası açıklık kazanıyor! Mahkeme karar verdi

Televizyon programında ünlendikten sonra bireysel olarak kariyerini komedyenlik ile sürdüren Sefa Doğanay geçtiğimiz aylarda bir hayranının sosyal medya üzerinden taciziyle karşı karşıya kalmıştı. K.D. adlı kadını mahkemeye veren Doğanay, mahkemenin kararını bugün dinledi.

Sefa Doğanay'ı sözlü yolla taciz ve tehdit eden K.D. adlı kişi bugün Bakırköy 39. Asliye Ceza Mahkemesi'nde avukatıyla birlikte katıldı. K.D., kendisine sunulan son söz hakkında beraatini talep ederken, davanın sonucu ise kısa bir süre sonra açıklandı. Mahkemeden aktarılan ilk bilgilere göre sanık K.D., 5 ay hapis cezası ve bin 500 TL tutarında para cezası aldı. Diğer suçlarından beraatine karar verilen K.D.'nin iddianamesinde 1-5 yıla kadar hapis cezası talep ediliyordu.

Mahkeme Kararını Açıkladı

Komedyon Sefa Doğanay'ı belirli bir süre aralığı içerisinde tekrar tekrar sözlü yolla taciz eden ve sosyal medya hesabı üzerinden sık sık mesaj göndererek tehdit eden K.D. adlı kadın için mahkeme kararı kesinleşti. Kadın, tehdit suçu nedeniyle 6 ay hapis cezasına çarptırılırken, duruşmalardaki iyi hali nedeniyle bu ceza 5 aya indirildi. Hakaret suçları içinse 90 günlük adli para cezası istendi. Sanığın yine iyi hali göz önüne alınarak bu ceza 75 güne indirilirken, günlük 20 TL bedelden bin 500 TL para cezası kesinleşti. K.D.'nin huzur ve sükuneti bozma suçu için yeterli unsur bulunamadığından bu suçtan beraatine hükmedildi. Mahkeme, K.D.'nin sicil kaydında bir sabıka bulunmadığından verilen iki hükmü açıklamayı geriye bıraktı.