Sanal devriye ekipleri sosyal medyadaki görüntülerden ceza kesti

Sanal devriye ekipleri sosyal medyadaki görüntülerden ceza kesti

İzmir'de geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sosyal mesafe kuralının sıfırlandığı görüntülerden sonra sanal devriye ekipleri düğmeye bastı ve sosyal medyada yayınlanan görüntülerden tespit edilenlere toplam 25 bin tl ceza kesti.İncelemeler devam ediyor.

Korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süredir uygulanan sokağa çıkma yasakları geçtiğimiz hafta sonu uygulanmadı.Bu sebeple özellikle büyükşehirlerde havalarında güzel olması sebebiyle insanlar deniz kenarlarına akın etti ve bazı bölgelerde sosyal mesafe ve maske kuralı yok sayıldı.

İzmir Alsancak Kordon bölgeside bu istenmeyen görüntülere ev sahipliği yapmıştı. Bu bölgede toplanan bazı kişiler tarafından müzikler açılıp,karşılıklı oynanmış hatta sosyal mesafe kuralına aldırış etmeden halay çekilip sosyal medyada paylaşım yapılmıştı. Gelen tepkiler üzerine İzmir İl Emniyet Müdürlüğü olay ile ilgili görüntüleri incelemeye alıp soruşturma başlatmıştı.

Bu kapsamda sanal devriye ekipleri tarafından görüntülerin incelenmesiyle tespit edilen 8 kişiye yaklaşık olarak 25 bin TL idari para cezası kesildi. Ekipler görüntülerin incelenmesine devam ediyor.

EKİPLER SOSYAL MEDYAYI TAKİPTE

Diğer yandan sosyal medyadan yapılan bu tür paylaşımlar sanal devriye ekiplerince yakından takip ediliyor.

.