PKK elebaşları çareyi Kerkük'e kaçmakla buldu

PKK elebaşları çareyi Kerkük'e kaçmakla buldu

Silahlı terör örgütü PKK elebaşlarının çareyi Kerkük'e kaçmakla bulduğu öğrenildi. Düzenlenen operasyonlarda örgüt elebaşlarından 4'te 3'üne yakını öldürüldü.

Silahlı terör örgütü PKK’nın sözde liderlerinin 4’te 3’üne yakınının öldürüldüğü, örgütün elebaşlarından Murat Karayılan ve Cemil Bayık gibi isimlere ulaşılmasının da an meselesi olduğu belirtiliyor. Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, örgüt elebaşlarının Kandil’den Kerkük’e kaçtığı ve sivillerin arasına girdiği iddia edildi.

Terör stratejisi başarı sağladı

Gaziantep Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, PKK’nın 5 yıl içerisinde bitme noktasına geldiğini dile getirdi. Türkiye’de uygulanan stratejinin önemli düzeyde başarı sağladığını anlatan Şeyhanlıoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yolların kesilemediğini işaret ederek örgütün hakimiyet ve kontörlünün kalmadığını paylaştı.

Mağaralarda dahi İHA’ların teröristleri tespit ettiğini ve örgüt üyelerini yok ettiğini dile getiren Şeyhanlıoğlu, örgütün artık Türkiye’ye sızamaz hale geldiğini aktardı. Şeyhanlıoğlu, örgüte karşı en çok baskı kurulan noktalardan bir tanesinin Şengal ile Sincar hattında olduğunu belirterek bölgedeki Ezidilerin Türkiye’yi desteklediğini ve Türkiye’nin de tam gaz ilerlemeye devam ettiğini paylaştı.