Özel halk otobüsünde panik! Yangın tipi devreye girdi, otobüs toza boğuldu

Özel halk otobüsünde panik! Yangın tipi devreye girdi, otobüs toza boğuldu

İstanbul'da bugün bir özel halk otobüsünde yaşanan yangın tüpü olayı paniğe yol açtı. Seyir halindeki otobüsün içinde bulunan bir yangın tüpünün piminin açılmasıyla otobüs bir anda toza boğuldu. Olayda bir kişi hastanelik oldu.

İstanbul'da paniğe yol açan olay saat 9:30 sularında Sancaktepe ilçesi, Osmangazi mevkiinde gerçekleşti. Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde seyir halinde olan bir özel halk otobüsünde yaşanan olay, yolculardan birisinin yanlışlıkla araç içindeki yangın tüpüne temas etmesiyle başladı. Yolculuk sırasında yangın tüpüne yaslanan yolcunun temasıyla pimi açılan tüp bir anda toz salmaya başladı. Yangın tüpünden hızla püsküren toz otobüsü kaplarken, otobüsün şoförü yolcuların uyarılarıyla Samandıra durağına park etti. Olayın ihbar edilmesiyle kısa süre içerisinde birçok sağlık ve polis ekipleri olay yerine intikal etti.

Bir Yolcu Hastanelik Oldu

Aktarılan ilk detaylara göre olay sonrasında araç içerisinde bulunan Mesude E. adlı kadının gözüne otobüse yayılan toz kaçtı. Yaşlı kadın ilk kontrollerin olay yerinde tamamlanmasını ardından Sancaktepe Şehit Profesör İlhan Varank Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.