Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bir kıvılcım yangına dönüştü!

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bir kıvılcım yangına dönüştü!

İstanbul Bayrampaşa’da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yangın çıktı! Yangın nedeniyle binada mahsur kalan kişiler itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı…

İstanbul Bayrampaşa’da istenmeyen bir olay yaşandı. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yangın çıktı. Alevlerin büyümesiyle beraber binanın içinde yer alan birkaç vatandaş mahsur kaldı. İtfaiye ekiplerinin başarılı müdahalesi ile beraber mahsur kalan kişiler kurtarıldı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner yangının bir kıvılcımın tetiklenmesi sonucu çıktığını aktardı. Elde edilen bilgilere bakıldığında yangın kısa bir süre içinde büyüdü. Alevlerin giderek büyümesi ve tüm binayı sarması sonucunda dışardaki vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdiler. Olay yerine kısa süre içinde gelen itfaiye ekipleri mahsur kalan kişileri kurtardı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bir kıvılcım yangına dönüştü!

Yangının söndürülmesi için müdahalelerin yapıldığı sırada polis ekipleri de çevre güvenliğini sapladı. Binayı kaplayan alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda kontrol altına alındı. Herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadığı bildirildi. Diğer yandan yangının olduğu bölgede vatandaşların sosyal mesafeyi göz ardı ederek hareket ettiklerine tanıklık edildi.