Kurban Bayramında nerelerde toplu taşıma ücretsiz olacak?

Kurban Bayramında nerelerde toplu taşıma ücretsiz olacak?

Türkiye'de Kurban Bayramı coşkusu yavaş yavaş başlarken bir soru da akılları karıştırıyor. Acaba Kurban Bayramı'nda toplu taşıma araçları ücretsiz olacak mı? Bu sorunun cevabını sizler için derledik. Detaylar haberimizde.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramlarda toplu taşıma araçlarının bayram süresince ücretsiz olması bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda Ramazan Bayramı tatilinde vatandaşlar ücretsiz olarak toplu taşıma araçlarına binebilirlerken bu bayramda da ücretsiz olacak mı soruları akıllarda yerini edindi.

Vatandaşlar Kurban Bayramı’nda toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağı sorusunun cevabını sabırsızlıkla bekliyor.

Bayramlarda başta karayolları olarak tüm araçlarda bir trafik söz konusu. Hem şehir içinde hem de şehir dışında yoğunluğun her bayramda olduğu gibi bu bayramda da fazlasıyla kendisini hissettirmesi bekleniyor. İstanbul’da bu trafiği engellemek için hem 15 Temmuz Köprüsü hem de FSM Köprüsü insanların uğrak noktası olacak. Kurban Bayramı’nda yol ve köprülerin ücretsiz olup olmadığı konusunda henüz resmi bir duyuru yok fakat alınan meclis kararına göre, 11 Ağustos ile 14 Ağustos tarihleri arasında toplu taşımanın ücretsiz olacağı duyuruldu.