Kurban Bayramı öncesi 500 TL bayram harçlığı verilecek haberlerine İçişleri Bakanlığından açıklama!

Kurban Bayramı öncesi 500 TL bayram harçlığı verilecek haberlerine İçişleri Bakanlığından açıklama!

Kurban Bayramı’ndan önce 500 TL bayram harçlığı verilecek haberlerine İçişleri Bakanlığından yanıt niteliğinde açıklama geldi! Bu açıklamayla beraber harçlık konusu netlik kazandı…

2020 senesinde Kurban Bayramı’na sayılı günler kala intenet üzerinde herkese 500 TL bayram harçlığı verileceği yönünde iddialar ortaya konmaya başladı. İddiaların giderek yayılması sonrasında İçişleri Bakanlığı konuya netlik kazandıracak bir açıklamada bulundu.

İçişleri Bakanlığı Açıkladı

FOTO

Açık Kapı’dan Harçlık Açıklaması

İçişleri Bakanlığı’nın daha önceden vatandaşların kullanımına açtığı Açık Kapı isimli sistem üzerinden bir açıklamada bulunuldu. Vatandaşlara maddi konularda yapılan yardımlar için başvuruların alındığı ve sonrasında yapılan değerlendirmeler neticesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yardımların gerçekleştirildiği Açık Kapı sistemindeki duyuruda intenet üzerinde dolaşan iddiaların gerçeklik payı olmadığı ifade edildi. Açık Kapı birimlerinin yardım dağıtmak ve sosyal destek ödemesi vermek gibi bir sorumluluğu olmadığı, bu ve benzeri haberlere itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

1000 TL Pandemi Başvuruları Devam Ediyor

Pandemi sürecinde ihtiyacı olan vatandaşlara destek vermek amacıyla dağıtılan 1000 TL ödemeler için başvurular alınmaya devam ediyor. İhtiyacı olanlar e-devlet sistemi aracılığı ile 1000 TL pandemi yardımına başvurabiliyorlar. Aşağıdaki kısımda başvuruların gerçekleştirilebileceği intenet adresi yer alıyor.

  • https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu