İstanbul Valiliği'nden sağanak yağış bilançosu! 1 kişi öldü

İstanbul Valiliği'nden sağanak yağış bilançosu! 1 kişi öldü

İstanbul Valiliği, il genelinde yaşanan sağanak yağışta Beşiktaş, Sarıyer, Kartal, Kadıköy ve Ümraniye'de metrekare başına ortalama 30-40 kilometre yağmur yağdığını duyurdu. Valilik, Unkapı köprüsü altında kimliği belirlenemeyen bir kişinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.

İstanbul Valiliği il genelinde etkili olan şiddetli sağanak yağış sebebiyle açıklama yaptı. Valilik, İstanbul’da sabah saatleri itibariyle etkili olan sağanak yağıştan sonra Fatih ilçemizde metrekareye 114 kg olmak üzere; Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar, Kartal, Kadıköy ve Ümraniye’de metrekare başına ortalama 30-40 kilogram yağış olduğunu duyurdu. Etkili yağış ve hava muhalefeti sebebiyle 13.10 ile 14.30 saatleri arasında şehit hatları vapur seferlerinin yapılamadığı, Kabataş-Bağcılar arasındaki tramvay seferlerinin ise geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

Toplam 2414 İhbar Yapıldı

Zabıta Komuta Merkezlerine gün içerisinde 2414 ihbar yapıldığını açıklayan Valilik, Unkapı Köprüsü civarında yağmur sularının tahliye edildiği ve o sırada kimliği tespit edilemeyen bir kişinin cesedine ulaşıldığını kaydetti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin soruşturma yürütülmeye başlandığı belirtildi.

İstanbul Valiliği, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün kuvvetli yağışın gece boyunca süreceği ve sabah saatlerine dek etkisinin azalmasının beklediğini de duyurdu.