İnternetten çocuk satışı  Wayfair skandalı büyüyor! Türk alışveriş siteleri skandala ortak mı oldu?

İnternetten çocuk satışı Wayfair skandalı büyüyor! Türk alışveriş siteleri skandala ortak mı oldu?

İnternetten çocuk satışı Wayfair skandalı büyüyor! Türk alışveriş siteleri skandala ortak mı oldu? Sosyal medyayı çalkalayan skandal ile ilgili örnekler her geçen gün artıyor. Kan dondurucu bu konu hakkında Wayfair'den bir açıklama bekleniyor. Örneklerin giderek artması herkesi tedirgin etmeye başladı. Türk alışveriş sitelerinden de fahiş fiyata satılan ürünler hakkında açıklama bekleniyor.

Wayfair Skandalı Giderek Büyüyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston şehrinde kurulan ve halı, mobilya gibi milyonlarca ürünün satışının gerçekleştiği Wayfair intenet sitesi hakkında çıkan skandal haberler giderek büyümeye başladı. İntenet sitesinin 2019 yılında elde ettiği gelirin 9 milyar dolar olması da dikkatleri üzerine çekti. Yaşanan skandal ilk olarak Redditte çıkarıldı. Kullanıcılar Wayfair intenet sitesi üzerinden satılan ve normalde değeri düşük olan ürünlerin milyonlarca dolarla satıldığını fark etti.

Wayfair İntenet Sitesi Üzerinden Çocuk Satışı Mı Yapılıyor?

Sosyal medya bu skandalla çalkalanıyor. Wayfair intenet sitesi üzerinde satışı yapılan ürünlerin normalde çok uç fiyatının olması dikkatleri çekti. Satılan iki kapılı ve hiçbir özelliği olmayan, özel bir maddeden yapılmayan bir dolabın 12 bin dolara satılması ve ürünün ilanında ‘’Samiyah’’ yazması kullanıcıları şüphelendirdi. 2019 yılında kaçırılan ve 17 yaşında olan Samiyah Yasmeen Mumin’in isminin verildiği düşünülüyor.

Aynı şekilde başka bir üründe bir halıda aynı durum söz konusu oldu. Türk yapımı bir halı normal fiyatının kat kat üstünde satışa çıkarıldı ve ismine ‘’Kind Kinsela’’ verilmiş şekilde satışa sunulan ürün 2020 yılında 14 yaşında olan kaybolan Maggie Kinsela’nın ismini taşıyordu. Wayfair üzerinden çocuk satışı yapıldığı düşünülmeye başladı. Wayfair konu ile açıklama yapmadı ancak sosyal medyada araştırma yapıldığında bu bilgiler tamamen yanlıştır uyarısı çıkmaktadır. Wayfair’de birçok ürün bu şekilde bulunmaya başladı. Bir halı isminde Aleyna yazması da dikkatlerden kaçmadı. Halı bilgilerinde de çocuğun bilgilerinin yazıldığı düşünülmektedir. Yaşanan bu skandal ile ilgili pek çok tartışma sosyal medyada gündeme geldi. Komplo teorisi olduğunu düşünenler de var. Konunun bir an önce aydınlatılması istenmektedir.

İşte Wayfair Skandalı Önekleri;

İnternetten çocuk satışı  Wayfair skandalı büyüyor! Türk alışveriş siteleri skandala ortak mı oldu?İnternetten çocuk satışı  Wayfair skandalı büyüyor! Türk alışveriş siteleri skandala ortak mı oldu?İnternetten çocuk satışı  Wayfair skandalı büyüyor! Türk alışveriş siteleri skandala ortak mı oldu?İnternetten çocuk satışı  Wayfair skandalı büyüyor! Türk alışveriş siteleri skandala ortak mı oldu?