Hakkari-Irak Sınır Hattında Çatışma, 4 Asker şehit Oldu, 6 Asker Yaralandı

Hakkari-Irak Sınır Hattında Çatışma, 4 Asker şehit Oldu, 6 Asker Yaralandı

Türkiye-Irak sınır hattında yapılan operasyonda yaşanan çatışmada 4 asker şehit oldu, 6 asker ise yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlarda teröristlerle aralarında çıkan çatışma sonrasında 4 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı bildirildi.

Terör örgütüne başlı teröristlerin hava harekatı ve bölgedeki ateş destek vasıtaları ile yoğun ateş altına alındığı belirtilen açıklamada, bölgede operasyonların hala devam ettiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın operasyon sonrasında şehit olan ve yaralı olarak kurtulan askerlerimizle ilgili yaptığı açıklamada; "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye-Irak sınır hattında şehit olan askerden piyade er Yener Kırıkcı'nın ölüm haberi, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki baba ocağına ulaştı. Şehit düşen er Kırıkcı'nın (26) Çubuk'a bağlı Akkuzulu Mahallesi'ndeki babaevine giden askeri yetkililer, sağlık görevlileri eşliğinde şehadet haberini baba Mustafa Kırıkcı ile diğer aile üyelerine iletti. Gözyaşlarının sel olduğu Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asıldı.

Ailenin ikinci şehidi olan piyade er Yener Kırıkcı'nın dayısı Yüksel Tuzcu'nun da 1993 yılında Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Üzümlü karakolunda şehit olduğu öğrenildi.

Şehit piyade er Yener Kırıkcı'nın bugün Akkuzulu Mahallesi'nde toprağa verilmesi bekleniyor.