eDevlet maske sipariş sayfasından istenen maskeler ne zaman dağıtılmayaya başlanacak, evlere ne zaman gelecek?

eDevlet maske sipariş sayfasından istenen maskeler ne zaman dağıtılmayaya başlanacak, evlere ne zaman gelecek?

E-Devlet maske sipariş sayfasından istenen maskeler ne zaman dağıtılmaya başlanacak, evlere ne zaman gelecek? Ücretsiz maske dağıtımı nasıl yapılıyor? Ücretsiz maske dağıtımı hakkında bilgiler haberimizde.

Devlet vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağını açıklamıştı. Dağıtılacak maskelerin başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden yapılırken, maskeler PTT Kargo aracılığıyla dağıtılacak. Ücretsiz maske dağıtımına vatandaşların ilgili büyük oldu.

E-Devlet’ten maske siparişi başladı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ücretsiz maske dağıtımı başvurularını açtığını duyurdu. Yapılan duyurunun ardından vatandaşlara başvurularını göndermeye başladı. Ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili CBDDO’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 20-65 yaş arası vatandaşların ücretsiz maske başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilecekleri belirtildi.

Yaş şartı

Ücretsiz maske dağıtımında belli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki maske dağıtımının 20-65 yaş arasında kişilere verileceğidir. Bunu dışında başvuru yapılırken aile bireyleri adına da başvuru yapılabiliyor. Ayrıca her bir paketin içinde 5 adet maske bulunuyor. Maskeler PTT Kargo aracılığıyla vatandaşların ikamet adreslerine gönderilecek.

Maskeler ne zaman gelecek?

Maske teslimatları PTT Kargo görevlileri tarafından dağıtılmaya başlandı. Dağıtımlar belirtilen iakmet adreslerine yapılıyor.

Günün her anında merak ettiğin haberleri takip etmek için Gursesgazetesi mobil uygulamasını telefonuna indir! -

Sıcak haberler, anlık gelişmeler ve kamudan bildirimler artık Gursesgazetesi’unInstagram hesabında! Hadi bizi takip etmeye başla!

Haber kaynağın Gursesgazetesi, Facebook’ta da seninle! Güncel gelişmeleri her an takip etmek istiyorsan, hadi sen de Facebook grubumuzda yerini al!