Cumhurbaşkanı Erdoğan bu defa Katar'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu defa Katar'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri'ne kritik bir seyahat gerçekleştirmiş, burada ABD Başkanı Trump ve global firmaların yöneticileriyle buluşmuştu. Erdoğan, bu defa Katar'a gidiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun programı kaldığı yerden devam ediyor. Kısa bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat gerçekleştiren Erdoğan burada kritik isimlerle bir araya gelmişti. ABD ülke başkanı Donald Trump ile görüşen Erdoğan, ardından global firmaların üst düzey isimleriyle bir yuvarlak masa toplantısına katılmıştı. Erdoğan'ın Türkiye'ye dönüşünün ardından bir hafta geçti ve şimdi de Yüksek Strateji Komitesi'nin 5. Toplantısı için Katar'a seyahat ettiği aktarıldı.

Esenboğa'dan Uğurlandılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi TUR adlı özel uçak ile bugün saat 9.25'te Esenboğa Havalimanı'ndan kalkış yaptılar. Erdoğan'ın yurttan ayrılışında yardımcısı Fuat Oktay, Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş uğurlamak üzere havalimanında bulundular. Katar'a yolculuk yapan ekip içerisinde ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve MİT Başkanı Hakan Fidan da yer alıyor.