Bir kahramanlık örneği; Ömer Halisdemir'in yeğeni bir genci kurtarmak isterken canından oldu

Bir kahramanlık örneği; Ömer Halisdemir'in yeğeni bir genci kurtarmak isterken canından oldu

FETÖ'nün darbe girişiminin engellenmesinde büyük katkı sağlayan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in yeğeni Halil Halisdemir'de kahramanca hayatını kaybetti.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında FETÖ terör örgütüne kahramanca karşı gelen girişimin engellenmesine büyük katkı sağlayan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in yeğeni de kahramanlık öneği gösterirken hayatını kaybetti.

TIR şoförlüğü yapan yeğen Halil Halisdemir, Bursa Mudanya'da denizde boğulmak üzere olan bir gencin denizde boğulmak üzere olduğunu gördü. Hiç tereddüt etmeden denize atlayıp genci kurtarmak isteyen Halisdemir, genci son anda boğulmaktan kurtardı fakat kendini kurtaramadı.

Genci kurtardıktan sonra denizde bir anda gözden kaybolan Halisdemir için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Arama çalışmalarının sonucunda 3 çocuk babası Halil Halisdemir'in cansız bedenine ulaşıldı.

Büyük bir kahramanlık öneği göstererek bir canı kurtaran Halil Hlisdemir'in cenazesi Niğde Çukurca'da toprağa verildi.

Halisdemir'in yakınları büyük üzüntü yaşarken Halisdemir'i gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlayan yakınları ve arkadaşları ise "Kahramanlık genlerinde var" yorumunda bulundular.