Beyoğlu'nda araç yangını! Patlama son anda önlendi

Beyoğlu'nda araç yangını! Patlama son anda önlendi

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde içerisinde bir ailenin bulunduğu araç aniden alevalınca panik yaşandı. Araç içindeki aile araçtan çıkarken, bir otobüs şoförü aracın patlamaması için LPG tankını boşalttı. Patlama böylelikle son anda önlendi.

Bugün öğlen saatlerinde Beyoğlu'nda paniğe neden olan bir olay yaşandı. Aktarılan bilgilere göre Beyoğlu'nun Bademlik dolaylarında hareket halindeki bir araç aniden alev aldı. Araçtan dumanların yükseldiğini gören şoför Necati Sökmen, aracı yolun kenarına aldı ve ailesiyle beraber aracı terk etti. Olayı gören vatandaşlar itfaiye, ambulans ve polis ekiplerine ihbarda bulundular.

Kahraman Otobüs Şoförü

Vatandaşların kurtarma ekiplerine haber vermesinden sonra aynı yol üzerinde ilerleyen bir otobüs şoförü önemli bir müdahalede bulundu. Aktarılan bilgilere göre otobüs şoförü alev alan aracın LPG tankının patlamaması için gaz boşaltma işlemini gerçekleştirdi. İtafiye ekipleriyse kısa süre sonra olay yerine intikal ederek yanmakta olan aracı söndürdüler. Çevredekiler tarafından video kaydına alınan olay, görenleri şaşkınlığa uğrattı. Araç ise söndürme çalışmalarından sonra kullanılamaz hale geldi.